سود فروش بازار گوشی جهان در جیب دو شرکت

طبق تحقیقات انجام شده، در حال حاضر اپل و سامسونگ تنها شرکت هایی هستند که با فروش گوشی های هوشمند می توانند سود نصیب خود کنند.

سود فروش بازار گوشی جهان در جیب دو شرکت

به گزارش کلیک، اخیرا شرکت Cannaccord Genuity تحقیقاتی را در مورد بودجه و سود خالص شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند انجام داده است که نشان می دهد، اپل با ۳۸ درصد سود خالص، پر سود ترین شرکت در بازار گوشی های هوشمند است.

سامسونگ نیز با ۱۷ درصد سود خالص، به عنوان یکی از شرکت های پر سود محسوب می شود.

smartphone-profit-share-q2-2016

البته شرکت های سود ده دیگری نیز در بخش گوشی های هوشمند در حال فعالیت هستند، ولی سود حاصله آن ها در حد بسیار کم و قابل چشم پوشی است. از طرف دیگر شرکت HTC و مایکروسافت شاهد ۲۲ درصد زیان دهی در بخش گوشی های هوشمند خود هستند. حتی LG نیز که امروزه تعدادی از بهترین گوشی های اندرویدی را در بازار دارد، زیان دهی ۵ درصدی را تجربه کرده است.

شرکت لنوو که اخیرا برای جبران افت تجارت گوشی های هوشمند خود، موتورلا را خریده است نیز شاهد زیان دهی ۱۰ درصدی بوده است.

شاید جالب ترین نکته در مورد این آمار، نگاه بلند مدت به آمار Cannaccord باشد. این آمار و ارقام مربوط به سه ماهه مالی جاری است، ولی سال گذشته در چنین موقعی اوضاع به این گونه نبود. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵، بخش گوشی های هوشمند شرکت LG کاملا سود ده بوده و زیان دهی HTC نیز نسبت به شرایط فعلی بسیار کمتر بوده است.

شرکت Cannaccord اضافه می کند که این آمار جامع و کامل نیست، چرا که شرکت هایی که نام آن ها در لیست دیده نمی شود فاقد آمار و ارقام قابل مقایسه و اتکا در مورد سود دهی خود بوده اند.

با این حال، باز هم این آمار صحیح و قابل اعتماد است و می توان آن را خلاصه ای از وضعیت فعلی بازار گوشی های هوشمند و حوادث در حال روی دادن در آن دانست. حتی با استناد به این آمار می توان گفت که شرکتی مثل HTC به زودی از رقابت خارج خواهد شد و یا مسیر خود را عوض خواهد کرد.

ارسال نظر