دردسر نقص در نمایشگرهای آیفون

به نقل از موسسه زنجیره ای تعمیرات و عیب یابی ifixit، برخی از گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus با مشکلاتی نظیر نقص در صفحات لمسی رو به رو بوده اند؛ که با وجود شکایات گسترده کاربران این مشکلات همچنان پابرجاست.

دردسر نقص در نمایشگرهای آیفون

به گزارش کلیک، با افزایش شکایات از نقص فنی موجود در گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus، شرکت اپل همچنان عکس العملی برای تغییر این معضل از خود نشان نداده است. این مشکل فنی که با واکنش کاربران در صفحات مجازی رو به رو شده، کارکرد شرکت اپل را زیر سوال برده است. مشکل تاچ اسکرین و هم چنین ظاهر شدن بی دلیل نوار طوسی رنگ در بالای صفحه گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus حجم زیادی از شکایات را به این شرکت سرازیر کرده است.

بسیاری از مراکز تعمیر و تجهیز گوشی های آیفون اذعان داشته اند که در چند ماه اخیر سیلی از گوشی هایی با مشکل مشابه به این مراکز ارجاع شده اند که به جرات می توان گفت حجم وسیعی از گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus تولید شده در سال ۲۰۱۵ با این مشکل مواجه بوده اند. معضل نقص در سنسور های لمسی این گوشی ها که به گفته موسسه ifixit، اصطلاحا Touch Disease نام گذاری شده است، نگرانی بسیاری را در کاربران این نوع از گوشی ها بوجود آورده است. "جیسون ویلمر" یکی از تعمیرکاران گوشی های آیفون در ایالت اوهایو از ارجاع روزانه بالغ بر ۱۰۰ گوشی آیفون به این شرکت خبر داد و گفت، با وجود نگرانی شدید کاربران این نوع گوشی ها به جرات می توان گفت اکثر گوشی های آیفون تولید شده در سال ۲۰۱۵ پتانسیل ابتلا به این مشکل را دارند. که مانند بمب ساعتی هر لحظه امکان عمل کردن را دارد.

کارمندان این غول تکنولوژی، معضل بیماری صفحه لمسی را امری ساده پنداشته و با توجه به ویژگی خدمات "warranty " شرکت اپل کاربران را به تعویض گوشی تشویق می کنند. اما این مشکل برای افرادی که مدت زمان استفاده از این خدمات برای آن ها منقضی شده است بیشترین خسارت را داشته است، چرا که تنها پیشنهاد این شرکت به این دست از کاربران تعویض و خرید گوشی جدید است!

"مایکل هو" تعمیرکار رسمی گوشی های آیفون معتقد است، با رواج مشکل اسکرین تاچ در گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus این شرکت موظف است برنامه ای برای رفع این نقص داشته باشد. چرا که با وجود این مشکل و اپیدمی آن در اکثر گوشی های تولید شده در سال ۲۰۱۵ تنها ضرر متوجه کاربران و خریداران این گوشی ها شده است. اگر کاربرانی وجود دارند که با دارا بودن گوشی هایی نظیر iPhone 6 و iPhone 6 Plus هنوز بیماری Touch Disease به گوشی آن ها سرایت نکرده است بدون شک در ماه های آتی متوجه این مشکل خواهند شد.

برخی از کاربران با تعویض LCD و یا سنسورهای داخلی به رفع این مشکل پرداخته اند. اما به اعتقاد کارشناسان این معضل به طور موقت رفع شده اما چندی بعد به صورت شدیدتر و با علائمی شبیه به کند شدن تاچ اسکرین ها بیش از گذشته یا ظاهر شدن نوار طوسی رنگ در بالای صفحه و در برخی موارد از کار افتادن کامل گوشی را به همراه داشته است. کارشناسان اپل علت این مشکل را تجهیز هوشمند این گوشی ها در قسمت مادربرد می دانند که تنها در شرکت اصلی قابل تعویض است و در تعمیرگاه های متفرقه مشکلاتی از این قبیل را حادث می شود. این نقص که در خط تولید گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus ایجاد شده است، به سنسورهای تعبیه شده بر روی مادربرد مرتبط می شود که در سال گذشته بسیاری از گوشی های این شرکت را به خود درگیر کرده است.

کارشناسان برای رفع این معضل پیشنهاداتی را مطرح کرده اند، یکی از این راه حل ها تعویض چیپ های تعبیه شده بر روی مادربرد به حساب می آید که به اعتقاد کارشناسان در صورت تمایل به تعویض قطعات حتما مادربرد به صورت کامل تعویض شود که هزینه بسیاری برای کاربر به همراه دارد. هم چنین اگر از تاریخ خدمات warranty گوشی آیفون شما نگذشته باشد می توانید با مراجعه به مراکز رسمی اپل این گوشی ها را تعویض کنید و در صورت منقضی شدن این تاریخ کاربر چاره ای جز تعویض کلی گوشی نخواهد داشت.

با بروز این مشکل در ماه های اخیر و همه گیر شدن آن، کاربران اعتراضات وسیعی را در قالب نامه و یا اعتراضاتی در فضای مجازی بر پا کرده اند تا این غول تکنولوژی را مجبور به واکنش کنند. به گفته کارشناسان شرکت اپل در صورت عدم توجه و واکنش به این موضوع خود را وارد میدانی خواهد کرد که خسارت های غیر قابل جبرانی را بر پایه این شرکت وارد خواهد کرد.

ارسال نظر