تست سقوط سامسونگ Galaxy Note 7 در مقابل S7 Edge

سامسونگ نوت۷ یک صفحه نمایش چشم نواز از نوع Super AMOLED با منحنی های ظریف در دو طرف است. اما بعد از مشاهده سقوط و ترک صفحه نمایش نوت۷ بر روی لبه، برآن شدیم تا آن را تست کنیم. کلیک - نوت۷ اولین گوشی ساخته شده با گوریلاگلس ۵ کمپانی کورتنینگ است که می تواند در برابر سقوط از ارتفاع ۱٫۶ متری بر روی سطوح خشن و سخت مقاومت کند. البته این ادعایی است که کورتنینگ کرده و ما می خواهیم آن را بررسی کنیم. گوریلاگلس ۴ که بر روی گلکسی اس۷ اج به کار رفته بود، ارتفاع ۱ متری را بر روی سطوح ناهموار می توانست تحمل کند. البته یک نکته در مورد این ادعای کورنینگ وجود دارد. آن ها می گویند که گوریلاگس فقط زمانی مورد تاییدشان است که بدون تغییر مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال اگر یک سازنده گوشی، مانند سامسونگ، شکل و یا ضخامت صفحه نمایش را تغییر دهد، گوریلاگلس دیگر آن مقاومت وعده داده شده کورتنینگ را نخواهد داشت. آزمون سقوط هر دو گوشی مورد استفاده در آزمایش ما مستقیما از درون جعبه در آورده شدند. هم چنین یک سطح سیمانی را برای فرود دستگاه در نظر گرفته ایم. سقوط اول ما اولین سقوط را از ارتفاع زانو (در حدود ۲ فوت) و با شرایط صفحه نمایش به سمت پایین آغاز کردیم. هر دو گوشی اس۷ اج و نوت۷ جان سالم به در بردند. سقوط دوم سقوط دوم را از نزدیکی جیب شلوار خود (در حدود ۳٫۵ فوت) انجام دادیم که باز هم صفحه نمایش رو به سمت زمین بود. باز هم هر دوی آن ها سالم ماندند. سقوط سوم در سقوط سوم قصد داشتیم تا ادعای ۱٫۶ متری کورتنینگ را آزمایش کنیم. پس از سقوط، گوشی نوت۷ باز هم به طور شگفت انگیزی سالم ماند. سقوط چهارم در سقوط چهارم اس۷ اج را از پهلو انداختیم که صفحه نمایش آن در نهایت ترک خورد. دو شکستگی جزئی هم در گوشه های بالا و پایین گوشی ایجاد شد. جمع بندی هر دو گوشی بهتر از آن چیزی که ما انتظار داشتیم ظاهر شدند، اما قطعا نوت۷ برنده این رقابت شده است. دلیل این پیروزی می تواند گوریلاگلس ۵ باشد که قوی تر است و یا انحنای کمتر در لبه های کناری. در هر صورت اگر قصد دارید ۷۰۰ دلار برای یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش زیبا هزینه کنید، بهتر است بیشتر به استحکام آن توجه داشته باشید.

تست سقوط سامسونگ Galaxy Note 7 در مقابل S7 Edge
کلیک - نوت۷ اولین گوشی ساخته شده با گوریلاگلس ۵ کمپانی کورتنینگ است که می تواند در برابر سقوط از ارتفاع ۱٫۶ متری بر روی سطوح خشن و سخت مقاومت کند. البته این ادعایی است که کورتنینگ کرده و ما می خواهیم آن را بررسی کنیم. گوریلاگلس ۴ که بر روی گلکسی اس۷ اج به کار رفته بود، ارتفاع ۱ متری را بر روی سطوح ناهموار می توانست تحمل کند.
البته یک نکته در مورد این ادعای کورنینگ وجود دارد. آن ها می گویند که گوریلاگس فقط زمانی مورد تاییدشان است که بدون تغییر مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال اگر یک سازنده گوشی، مانند سامسونگ، شکل و یا ضخامت صفحه نمایش را تغییر دهد، گوریلاگلس دیگر آن مقاومت وعده داده شده کورتنینگ را نخواهد داشت.
آزمون سقوط
هر دو گوشی مورد استفاده در آزمایش ما مستقیما از درون جعبه در آورده شدند. هم چنین یک سطح سیمانی را برای فرود دستگاه در نظر گرفته ایم.
bp3
سقوط اول
ما اولین سقوط را از ارتفاع زانو (در حدود ۲ فوت) و با شرایط صفحه نمایش به سمت پایین آغاز کردیم. هر دو گوشی اس۷ اج و نوت۷ جان سالم به در بردند.
سقوط دوم
سقوط دوم را از نزدیکی جیب شلوار خود (در حدود ۳٫۵ فوت) انجام دادیم که باز هم صفحه نمایش رو به سمت زمین بود. باز هم هر دوی آن ها سالم ماندند.
سقوط سوم
در سقوط سوم قصد داشتیم تا ادعای ۱٫۶ متری کورتنینگ را آزمایش کنیم. پس از سقوط، گوشی نوت۷ باز هم به طور شگفت انگیزی سالم ماند.
سقوط چهارم
در سقوط چهارم اس۷ اج را از پهلو انداختیم که صفحه نمایش آن در نهایت ترک خورد. دو شکستگی جزئی هم در گوشه های بالا و پایین گوشی ایجاد شد.
جمع بندی
هر دو گوشی بهتر از آن چیزی که ما انتظار داشتیم ظاهر شدند، اما قطعا نوت۷ برنده این رقابت شده است. دلیل این پیروزی می تواند گوریلاگلس ۵ باشد که قوی تر است و یا انحنای کمتر در لبه های کناری. در هر صورت اگر قصد دارید ۷۰۰ دلار برای یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش زیبا هزینه کنید، بهتر است بیشتر به استحکام آن توجه داشته باشید.
ارسال نظر