ساخت استخر موج مصنوعی در استرالیا

استرالیا درصدد است تا با ساخت یک استخر با امکانات تولید موج مصنوعی، شهر پرث (Perth) را به یکی از مناطق گردشگری برای موج‌سواری تبدیل کند.

ساخت استخر موج مصنوعی در استرالیا

به گزارش کلیک، استرالیا به دلیل داشتن بعضی از بهترین شهرهای مناسب برای موج‌سواری شهرت جهانی دارد. هرچند که شهر پرث جزو آن‌ها نیست! اما استرالیا عقب ننشسته است و قصد دارد تا با ساخت یک استخر مصنوعی، شرایط ایده آلی را برای علاقه‌مندان به موج‌سواری در این شهر ایجاد کند.

توسعه‌دهندگان گروه Wave Park در حال برنامه‌ریزی برای استخر مورد نظر خود به نام Urbnsurf Perth هستند که قرار است در سال ۲۰۱۸ در منطقه‌ای به نام Alfred Cove و درست چسبیده به رودخانه سوان افتتاح شود. امکانات این مجموعه شامل یک استخر تولید موج با مساحت ۵٫۷ هکتار و ظرفیت ۴٫۴ میلیون گالن آب، دیواره صخره‌نوردی، مسیر پارکور، پارک اسکیت سواری، ساحل مصنوعی و همچنین یک کافه است.

اندرو راس (Andrew Ross)، بنیان‌گذار این گروه در مصاحبه با دیجیتال ترندز اعلام کرده بود که شهر پرث دارای سواحل فوق‌العاده زیبایی است اما مشکل این جاست که در بیشتر فصول سال، سواحل آن دارای موج‌های ضعیف هستند که برای موج‌سواری مناسب محسوب نمی‌شوند. در واقع چندین ساحل در پرث در بیشتر ماه‌های سال بر روی موج‌سواران بسته هستند. بنابراین، اگر بتوانیم در طول سال موج‌هایی ممتد داشته باشیم، می‌توانیم بیش از ۱۰۰۰۰۰ موج‌سوار را به این شهر جذب کنیم که پیشرفت بزرگ و چشمگیری است.

البته Urbnsurf Perth نخستین استخر تولید موج در جهان نیست و در ماه آگوست سال گذشته، یک پارک موج مصنوعی عظیم با نام Surf Snowdonia در ویلز گشایش یافت. فقط چند ماه بعد از آن، کلی اسلاتر (Kelly Slater) که یکی از مشهورترین موج‌سواران دنیاست، شرکت استخر تولید موج شخصی خود را راه‌اندازی کرد که نخستین موج بشکه‌ای دنیا را ساخت. هر دو استخر Surf Snowdonia و Urbnsurf از فناوری تولید موج توسعه‌یافته توسط Wavegarden استفاده می‌کنند که قادر است موج‌هایی بزرگ تولید کند اما هنوز در تولید موج بشکه‌ای کاملاً حرفه‌ای نیست.

گرچه این چندان مشکل بزرگی محسوب نمی‌شود چرا که اکنون Wavegarden قادر به تولید موج‌هایی است که برای هر دو گروه موج‌سواران مبتدی و حرفه‌ای قابل استفاده است. در حالی که "راس" از مزایای موج‌های به هم پیوسته و کنترل شده برای افراد تازه‌کار تعریف می‌کند، اصرار دارد که Urbnsurf Perth برای کسانی که به‌تازگی موج‌سواری را شروع کرده‌اند محدودیت ندارد.

"راس" در این باره می‌گوید: این استخر می‌تواند به عنوان یک باشگاه تمرینی برای موج‌سواران باشد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا حرکات خود را بارها و بارها تمرین کنند تا در آن‌ها حرفه‌ای شوند. بنابراین، آن‌ها برای شرایط واقعی و سخت در کنار دریا و یا برای سفر بین‌المللی بعدی خود به منظور موج‌سواری آماده خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین، حالا که موج‌سواری به عنوان یکی از ورزش‌های رسمی در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو شناخته شده است، داشتن چنین امکاناتی در جهت پیشبرد و توسعه و بهبود عملکرد موج‌سواران حرفه‌ای و زبده در راه شرکت در مسابقات آینده نیز اساسی است.

ارسال نظر