رونمایی از مانیتورهای خمیده کوانتوم دات سامسونگ ویژه گیمرها

 جدیدترین مانیتورهای خمیده کوانتوم دات (Quantum Dot) سامسونگ که با نام‌های CFG70 و CF791 معرفی شده‌اند، با پوشش دادن طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها و زمان واکنش‌پذیری (Response Time) یک میلی‌ثانیه، تجربه بصری رضایت‌بخش و واقعی از بازی‌ها را به کاربران منتقل ‌می‌کنند.

رونمایی از مانیتورهای خمیده کوانتوم دات سامسونگ ویژه گیمرها

به گزارش کلیک، سامسونگ برای تقویت پیشتازی خود در بازار روبه‌رشد بازی‌های کامپیوتری در ایفا ۲۰۱۶، مانیتورهای مخصوص بازی با فناوری کوانتوم دات را عرضه می‌کند. فناوری‌ که پیش‌تر در تلویزیون‌های SUHD سامسونگ شاهد بودیم.

این مانیتورها در دو مدل CFG70 در ابعاد ۲۴ و ۲۷ اینچی و مدل ۳۷ اینچی CF791به بازار خواهند آمد.مانیتورهای منحنی سامسونگ طی کنفرانس خبری این شرکت که روز ۱۱ شهریور در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۶ در برلین برگزار خواهد شد، به‌طور رسمی معرفی می‌شوند.

مانیتورهای CFG70 و CF791 سامسونگ به‌لطف فناوری کوانتوم دات می‌توانند نزدیک به ۱۲۵ درصد از طیف رنگ‌های sRGB را تولید کنند که نوید کیفیت تصویر بهتر و بازی‌کردن با لذت بیشتر را با خود به همراه دارند. این مانیتورها برای دوست‌داران طبیعت ساخته شده چرا که فناوری کوانتوم دات آن با حذف کادمیوم، آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کند و مانیتوری سبز برای بازی‌کردن پیش روی بازی‌کننده قرار می‌گیرد.

روشنایی بیشتر صفحه نمایش این مانیتورها سبب می‌شود کیفیت تصویر افزایش یابد و نقاط تاریک و نامشخص در تصویر وجود نداشته باشد تا در حین بازی تجربه متفاوتی برای کاربر رقم بخورد.

سئوگ‌گی کیم، معاون ارشد واحد نمایشگرهای شرکت سامسونگ الکترونیکس، درباره مانیتورهای کوانتوم دات مخصوص بازی می‌گوید:«بازی‌دوستان همواره به دنبال مانیتورهای باکیفیت می‌گردند تا بتوانند هنگام بازی جزئیات بیشتری را ببینند و بازی‌ را بهتر تجربه کنند. خط تولید مانیتورهای خمیده سامسونگ که اکنون با اضافه شدن فناوری کوانتوم دات وارد مرحله جدیدی شده است، به بازی‌دوستان این حس را می‌دهد که در محیط بازی قرار دارند و خودشان به‌عنوان شخصیت اصلی بازی فعالیت می‌کنند.»

سامسونگ که پیش از این فناوری کوانتوم دات را در تلویزیون‌های UHD خود به کار برده بود، این بار در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که چگونه با اضافه شدن فناوری کوانتوم دات به نسل جدید مانیتورهای مخصوص بازی، می‌توان پای بازی‌های ویدئویی را به دنیای واقعی باز کرد.

مدل CFG70 مانیتورهای کوانتوم دات با طراحی «سوپر آرنا» و قابلیت‌های کاربرپسند تجربه متفاوت را هنگام بازی برای کاربر رقم می‌زند. میزان انحنای این مانیتور ۱۸۰۰ میلی‌متر (۱۸۰۰R) است که در کنار بلندگوهای مناسب، فضای مطلوبی را برای بازی کردن به‌وجود می‌آورد. در کنار این‌ها ویژگی‌های گیمرپسند دیگری نیز وجود دارد که به کاربر اجازه می‌دهد بدون افت تصویر و لگ‌زدن بازی خود را انجام دهد. زمان واکنش‌پذیری (Response Time) این مانیتور یک میلی‌ثانیه است که باعث می‌شود پیکسل‌ها در کسری از ثانیه جابه‌جا شوند، از طرفی نرخ به‌روزرسانی (Refresh Rate) CFG70 تا ۱۴۴ هرتز بالا می‌رود که در واقع به کاربر اجازه می‌دهد بدون تجربه لگ‌زدن بازی را دنبال کند و به پایان برساند.

به منظور راحتی هرچه بیشتر گیمرها در مدیریت بازی، داشبوردی روی صفحه (UX OSD) تعبیه شده تا تنظیمات ضروری مانند نرخ پاسخ‌گویی و نرخ نوسازی را بتوان به ‌راحتی تنظیم کرد. همچنین دکمه‌های میانبر موجود در جلو و پشت مانیتور امکان تغییر تنظیمات بازی را برای گیمرها آسان کرده است.

بیشترین منحنی

هرچه عددی که میزان انحنای مانیتور را نشان می‌دهد، رقم کوچک‌تری باشد، مانیتور خمیده‌تر و با ساختار چشم انسان سازگارتر است. سامسونگ در مدل CF791 مانیتوری با انحنای R1500 تولید و به بازار عرضه می‌کند. این مانیتور نرخ به‌روزسانی ۱۰۰ هرتزی دارد و به صاحبان سیستم‌هایی با کارت گرافیک AMD اجازه می‌دهد از طریق فناوری AMD FreeSync نرخ به‌روزرسانی صفحه نمایش و کارت گرافیک‌شان را هماهنگ سازند.

این مانیتور در دسته مانیتورهای با صفحه نمایش عریض (Ultra Wide) قرار می‌گیرد که نسبت تصویر ۲۱:۹ را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا در هنگام رقابت مشکلی نداشته باشند.

علاوه بر پیشرفت‌های بصری مانیتورCF791 این مدل طوری طراحی شده است که با هر محیطی سازگار باشد و بتوان آن‌ را با دکوراسیون ست کرد. پایه محرک این مانیتور امکان تنظیم عمودی را روی خود دارد تا گیمرها بتوانند متناسب با وضعیت نشستن خود مانیتور را به گونه‌ای تنظیم کنند که مشکلی در هنگام کار با آن برای‌شان پیش نیاید.

سامسونگ برای نشان دادن کیفیت نمایشگرهای جدید خود، پس از مراسم رونمایی به حاضران اجازه می‌دهد مدت زمانی با این مانیتورها بازی‌های روز دنیا را بازی کنند تا با کیفیت و ویژگی‌های مانیتورهای کوانتوم دات از نزدیک آشنا شوند. هنگامی که کاربران مشغول بازی در نمایشگرهای CFG70 و CF791 هستند، سایر حاضران در نمایشگاه می‌توانند از طریق نمایشگر‌های حرفه‌ای ساینیج (Signage LED) سامسونگ این اتفاق را مشاهده کنند.

ارسال نظر