سونی جواب همه سوالات درباره پلی استیشن ۴ را داد

شرکت سونی به برخی از سوالات (نه همه آنها) در مورد سیستم قدرتمند خود پاسخ داده است، در ادامه با ما باشید تا به این پرسش و پاسخ‌ها نگاهی بیندازیم.

سونی جواب همه سوالات درباره پلی استیشن ۴ را داد

به گزارش کلیک، هنوز سوالات بسیاری در مورد پلی‌استیشن ۴ پرو وجود دارد. جزئیات با گذشت زمان در حال اعلام شدن هستند و برای شتاب دادن به این موضوع شرکت سونی پرسش و پاسخی را فراهم نموده است تا به پر کردن برخی از حفره‌های خالی در مورد این کنسول کمک کرده باشد.

playstation4_1864x1048

یکی از اصلی‌ترین ابهامات در مورد حالت چند نفره آنلاین است. از نظر تئوری این امکان پذیر است که دارنده پلی‌استیشن ۴ پرو در مقابل کسی که از مدل استاندارد آن یا مدل اسلیم استفاده می‌کند بازی کند اما در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان شاهد بهبود و مزیت عملکردی برروی کنسول جدیدتر نسبت به دو کنسول دیگر خواهند بود یا خیر؟ پاسخ این سوال این است:

بطور کلی خیر

ثبات و عملکرد هر بازی به سازنده آن مربوط است. این صحیح است که پلی‌استیشن ۴ پرو دارای سخت افزار قدرتمندی است و امکان کار با عملکرد نرم‌تر و بهتری را فراهم می‌کند یا اینکه دارای ثبات بیشتری در نرخ فریم عناوین خواهد بود اما سازندگان نیز دارای ابزار و پروسه‌ای هستند امکان جلوگیری از عدم تعادل در بازی را خواهند داشت.

گرچه پاسخ به این سوال جواب صریحی نمی‌باشد اما بنظر می‌رسد که سازندگان قادر خواهند بود تا به عمد کاری کنند تا نرخ فریم در حالت چند نفره بازی‌ها برروی هر مدلی از پلی‌استیشن ۴ بصورت ثابت باشد.

پیرامون استفاده از Remote Play این شرکت اعلام نمود:

پلی‌استیشن ۴ پرو قابلیت افزایش نیروی پردازش را به میزان قابل توجهی دارا است گرچه این موضوع به سریع بودن اینترنت و پهنای باند نیز مربوط خواهد بود.

گیم پلی امکان نمایش از طریق Remote Play را با کیفیت ۱۰۸۰p برروی رایانه‌های شخصی، مک و دستگاه‌های ایکس‌پریا را خواهد داشت. این یک بهبود است چرا که تاکنون این میزان به ۷۲۰p محدود شده بود.
زمانیکه یک نمایش از پرو به اشتراک گذاشته می‌شود، قابلیت نمایش با کیفیت ۱۰۸۰p برروی مدل استاندارد پلی‌استیشن ۴ وجود خواهد داشت.

در مورد پلی‌استیشن وی‌آر، شرکت سونی دوباره تاکید کرد که پرو منجر به افزایش کیفیت خواهد شد اما به این معنی نخواهد بود که هدست پلی‌استیشن وی‌آر از ۴k یا HDR پشتیبانی می‌کند. این شرکت اعلام کرد:

پلی‌استیشن ۴ پرو منجر به ارتقای پروسه نیرویی خواهد شد که به سازندگان بازی‌های واقعیت مجازی قابلیت و توانایی افزایش کیفیت تجارب و گرافیک بازی‌ها را خواهد داد. آنها قادر خواهند بود بازی‌های خود را پایدارتر با نرخ فریم ثابت و همچنین با بهبودهای بصری ارائه کنند. سازندگان همچنین قادر خواهند بود که از قابلیت‌های پلی‌استیشن ۴ پرو برای بازی‌های پلی‌استیشن وی‌آر، پس از عرضه ار طریق محتوای دانلودی بروز رسانی نمایند.

توضیحات ارائه شده توسط سونی همچنان مبهم بنظر می‌رسند و علت آن تفاوت پایه‌ای بازی‌ها نسبت به یکدیگر بوده و از بازی به بازی دیگر شرایط متفاوت خواهد بود.

شرکت سونی در پاسخ به این سوال که آیا بازی مستقل یا انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ پرو وجود دارد؟ اعلام کرد:

هیچ بازی انحصاری برای این دستگاه وجود ندارد چون پلی‌استیشن ۴ پرو و مدل استاندارد پلی‌استیشن ۴ از اعضای یک خانواده هستند. هر دو مدل این دستگاه‌ها با عناوین گذشته، حال و آینده پلی‌استیشن ۴ سازگار خواهند بود که شامل پلی‌استیشن وی‌آر نیز می‌شود. هر بازی پلی‌استیشن ۴ شامل پلی‌استیشن ۴ پرو می‌شود و بلعکس.
با عرضه پلی‌استیشن ۴ پرو در زمان مقرر، تقریباً تمام عناوین جدید پلی‌استیشن ۴ قابلیت ارتقای کیفی از طریق قابلیت‌های پلی‌استیشن ۴ پرو را از همان روز اول خواهند داشت و یا امکان بوز رسانی آنها از طریق محتویات دانلودی برای آنها امکان پذیر خواهد بود که شامل بازی‌های Uncharted 4: A Thief's End ،The Last of Us Remastered ،Infamous Second Son ،Shadow of Mordor ،Deus Ex: Mankind Divided و بازی‌های دیگری می‌شود.

این شرکت در ادامه آورد:

سوال: آیا تمام بازی‌های پلی‌استیشن ۴ قابلیت اجرا برروی پلی‌استیشن ۴ پرو را خواهند داشت؟

جواب: بله تمام بازی‌های موجود پلی‌استیشن ۴ سازگاری کامل با پلی‌استیشن ۴ پرو را خواهند داشت.

سوال: آیا پلی‌استیشن ۴ پرو نیاز به یک تلویزیون ۴k خواهد داشت؟

جواب: خیر، پلی‌استیشن ۴ پرو قابلیت نمایش با رزولوشن فراتر از مدل استاندارد پلی‌استیشن ۴ را خواهد داشت، البته زمانیکه از تلویزیون با کیفیت ۴k استفاده شود اما اگر شما از تلویزیون HDTV که شامل ۷۲۰p, 1080i, 1080p می‌شود استفاده می‌کنید، پلی‌استیشن ۴ پرو تنها به بهبود تجربه اجرای بازی‌ها کمک خواهد کرد.

سوال: مزیت پلی‌استیشن ۴ پرو چه خواهد بود اگر امکان استفاده با تلویزیونی بجز ۴k را دارا است؟

جواب: پلی‌استیشن ۴ پرو در زمان استفاده از تلویزیون‌های HDTV نیز منجر به بهبود تجربه اجرای بازی‌ها خواهد شد. این بستگی به سازندگان خواهد داشت که چگونه از توان این سخت افزار استفاده کنند. این دستگاه جدید قابلیت پشتیبانی از رندرهای سنگین‌تر و ثبات بیشتر در نرخ فریم را محیا خواهد کرد و موجب افزایش کیفیت محیط و شخصیت‌ها و جزئیات آنها خواهد شد. این کنسول قادر است که بصورت کلی کیفیت بصری را بهبود دهد.

سوال: پلی‌استیشن ۴ پرو از چه رزولوشنی پشتیبانی می‌کند؟

جواب: برروی تلویزیون‌های ۴k، بازی‌ها امکان اجرا با کیفیت ۲۱۶۰p یا ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل را خواهند داشت. برروی تلویزیون‌های HDTV، بازی‌ها با کیفیت ۱۰۸۰p اجرا خواهند شد.

سوال: آیا دستگاه جدید با بازی‌های دانلود شده، ذخیره‌ها و لیست دوستان مدل استاندارد موجود مطابقت دارد؟

جواب: بله، دستگاه جدید از اکوسیستم دیجیتالی مشابهی استفاده می‌کند.

سوال: اگر در حال حاضر مدل استاندارد موجود پلی‌استیشن ۴ را در اختیار داشته باشم، راه ساده‌ای برای انتقال بازی‌ها، دخیره‌ها و سایر محتویات به پلی‌استیشن ۴ پرو وجود دارد؟

جواب: بله شما قابلیت کپی کردن کلیه موارد را را با استفاده از کابل استاندارد Ethernet خواهید داشت. این قابلیت همچنین برای کار با پلی‌استیشن ۴ به پلی‌استیشن ۴ یا پلی‌استیشن ۴ پرو به پلی‌استیشن ۴ یا پلی‌استیشن ۴ پرو به پلی‌استیشن ۴ پرو وجود دارد.

سوال: آیا پلی‌استیشن ۴ پرو دارای بهبودهایی در کنترلر DUALSHOCK 4 می‌باشد؟

جواب: جدیدترین نسخه کنترلر DUALSHOCK 4 شامل پلی‌استیشن ۴ پرو خواهد بود که نسبت به مدل موجود در پلی‌استیشن ۴ نازک‌تر می‌باشد اما این کنترلر قابلیت قابل توجهی دیگری از نظر عملکردی در اختیار کاربران قرار نخواهد داد. این کنترلر از ارتباط یو‌اس‌بی علاوه بر بلوتوث برخوردار است. کنترلر موجود در پلی‌استیشن ۴ قابلیت کار با پلی‌استیشن ۴ پرو را خواهد داشت.

سوال: پلی‌استیشن ۴ پرو از چه خروجی‌هایی پشتیبانی خواهد کرد؟

جواب: این کنسول از کلیه خروجی‌های HD video موجود در پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد. این کنسول دارای خروجی ۴k بوده و قابلیت تنظیم برای ۲۱۶۰p YUV420 و ۲۱۶۰p RGB خواهد داشت که در صورت پشتیبانی تلویزیون شما از این کیفیت مورد نیاز خواهند بود.

سوال: آیا پلی‌استیشن ۴ پرو از High Dynamic Range یا به اختصاری HDR پشتیبانی می‌کند؟ HDR دقیقاً چیست؟

جواب: بله، دستگاه جدید بطور کامل با HDR10 سازگار است. HDR10 بطور کامل فرمت HDR را پشتیبانی می‌کند.
High Dynamic Range یا به اختصار HDR یک قابلیت نمایشی است که به شما اجازه می‌دهد تا از حجم و عمق بیشتری از رنگ‌ها و کانتراست بزرگتری در مقایسه با Standard Dynamic Range استفاده کنید.

سوال: آیا پلی‌استیشن ۴ پرو از Dolby Vision HDR پشتیبانی می‌کند؟

جواب: در حال حاضر برنامه‌ای برای پشتیبانی از این موضوع وجود ندارد.

سوال: آیا دستگاه جدید نیاز به چیز خاصی خواهد داشت؟

جواب: تنها اگر بخواهید که ۴k و HDR را تجربه کنید. در غیر اینصورت نه، همچون پلی‌استیشن ۴، این دستگاه جدید نیز از مدل‌های معمول تلویزیون پشتیبانی می‌کند.

سوال: فارغ از عملکرد بهتر برای بازی‌ها و قابلیت ۴k، آیا دستگاه جدید ویژگی دیگری دارد؟

جواب: بله، پلی‌استیشن ۴ پرو دارای یک هارد ۱ ترابایتی، وای‌فای سریعتر و پورت USB 3.1 Gen.1 می‌باشد. سخت افزار این دستگاه همچنین قابلیت تجربه بهتری را با واقعیت مجازی و پلی‌استیشن وی‌آر فراهم خواهد کرد.
فارغ از این موضوع، دستگاه جدید بسیار مشابه مدل استاندارد پلی‌استیشن ۴ می‌باشد.

سوال: آیا پلی‌استیشن ۴ پرو از درایور Ultra 4K Blu-ray پشتیبانی می‌کند؟

جواب: خیر، درایور Blu-ray داخلی این دستگاه قابلیت پشتیبانی از دیسک‌های به فرمت Ultra 4K Blu-ray را نخواهد داشت. این دستگاه قابلیت پشتیبانی از دیسک‌های بکار رفته در پلی‌استیشن ۴ را خواهد داشت.

سوال: دستگاه جدید از نظر ابعادی چگونه است؟

جواب: ابعاد این دستگاه بطور تقریبی شامل ۲۹۵ میلی‌متر عرض، ۵۵ میلی‌متر ارتفاع و ۳۲۷ میلی‌متر طول می‌باشد.

ارسال نظر