سامسونگ آماده همکاری با AMD و NVIDIA

این‌که سامسونگ بخواهد کنترل بیشتری بر روی محتویاتی که در دستگاه‌های تولیدی خود استفاده می‌کند داشته باشد، غیر منطقی و بی دلیل نیست. حتی شایعه شده است که سامسونگ در حال کار برای اضافه کردن پشتیبانی CDMA بر روی تراشه‌های اکسینوس (Exynos) خود است. اگر این نتیجه محقق شود، انتظار می‌رود که این تراشه‌های اکسینوس جدید بر روی گلکسی اس ۹ به کار برده شوند.

سامسونگ آماده همکاری با AMD و NVIDIA

به گزارش کلیک، اخبار مربوط به این مذاکرات، از یکی دو روز پیش به گوش می‌رسد. در حال حاضر، سامسونگ خط تولید "مالی" شرکت ARM را برای تولید SoC (سیستم روی چیپ) خود در اختیار دارد. اگر این مذاکرات اخیر به سرانجام برسد، سامسونگ قادر خواهد بود تا واحد گرافیکی مورد نیاز خود را تولید کند. البته شایعاتی مبنی بر این اقدام سامسونگ، از حدود دو سال پیش شنیده می‌شد.

این‌که سامسونگ بخواهد کنترل بیشتری بر روی محتویاتی که در دستگاه‌های تولیدی خود استفاده می‌کند داشته باشد، غیر منطقی و بی دلیل نیست. حتی شایعه شده است که سامسونگ در حال کار برای اضافه کردن پشتیبانی CDMA بر روی تراشه‌های اکسینوس (Exynos) خود است. اگر این نتیجه محقق شود، انتظار می‌رود که این تراشه‌های اکسینوس جدید بر روی گلکسی اس ۹ به کار برده شوند.

چنانچه سامسونگ با موفقیت از این آزمون خارج شود، دیگر نیازی به استفاده از مودم قرار گرفته بر روی تراشه‌های اسنپ دراگون برای همکاران خود مثل Verizon و Sprint که از CDMA استفاده می‌کنند، نخواهد داشت. این اتفاق احتمالا به معنی پایان دوران SoC‌های اسنپ دراگون بر روی گوشی‌های گلکسی سامسونگ خواهد بود.

سامسونگ امیدوار است که بتواند زمان طولانی مورد نیاز برای توسعه یک واحد پردازش گرافیکی را با اعطای جواز بخشی از این فناوری به شرکت‌های دیگر کاهش دهد. در حال حاضر، NVIDIA برای تولید واحدهای پردازش گرافیکی خود از معماری "پاسکال" بهره می برد. این تراشه‌های تولید شده با فناوری پاسکال توسط TSMC و با استفاده از فرایند ساخت ۱۶ میلی متری FinFET ساخته می شوند. از سوی دیگر، AMD نیز برای تولید تراشه‌های پردازش گرافیکی خود که دارای معماری "پولاریس" هستند، از فرایند ساخت ۱۴ میلی متری FinFET استفاده می کند.

با توجه به اهداف و منافع سامسونگ، به نظر می‌رسد که به زودی توافقنامه‌ای بین سامسونگ و یکی از این دو شرکت بسته شود.

ارسال نظر