دوربین جدید سونی غوغا کرد؛ شکار لحظه ها با سرعت یک سی و دو هزارم ثانیه

از جدید ترین نوآوری ها در عرصه فناوری یک دوربین دیجیتالی است که شکار لحظه ها را در عرض یک سی و دو هزارم ثانیه برای شما امکان پذیر می کند.

دوربین جدید سونی غوغا کرد؛ شکار لحظه ها با سرعت یک سی و دو هزارم ثانیه

به گزارش کلیک، شرکت سونی با عرضه پنجمین نسل از سری دوربین های آر ایکس ۱۰۰ که DSC-RX۱۰۰M۵ نام دارد، رکورد فوکوس دوربین های دیجیتال را تغییر داد.

ظاهر این دوربین با دوربین های قبلی از همین سری تفاوت چندانی ندارد، اما DSC-RX۱۰۰M۵ از نظر سخت افزاری پیشرفت قابل توجهی پیدا کرده است. در قلب این دوربین از حسگر Exmor RS CMOS نوع ۱.۰ و یک تراشه دی رم استفاده شده است.

حسگر جدید در کنار یک سیستم پردازش تصویر تازه مورد استفاده قرار گرفته که باعث افزایش بافر حافظه و ارتقای کیفیت تصاویر به خصوص تصاویر با ایزوی بالا می شود.

RX۱۰۰ V یک سیستم فوکوس خودکار Fast Hybrid AF نیز دارد که تا به حال مشابهش توسط سونی در هیچ دوربینی به کار گرفته نشده بود. این سیستم از توانایی فوق العاده ای برای شناسایی هدف عکاسی و تنظیم کنتراست برخوردار است و می تواند در عرض ۰.۰۵ ثانیه بر روی سوژه فوکوس کند.

در این سیستم از ۳۱۵ نقطه فوکوس خودکار استفاده شده که ۶۵ درصد از سطح حسگر را تحت پوشش قرار می دهد.

یک حالت FA-A هم برای این سیستم فوکوس خودکار در نظر گرفته شده که انتقال سریع بین دو حالت عکاسی مداوم و تهیه تک عکس را ممکن می کند.

برای ارتقای سیستم پردازش این دوربین از یک تراشه LSI هم استفاده شده که در کنار یک موتور پردازش تصویر BIONZ X می تواند ۲۴ فریم عکس را در یک ثانیه با کیفیت ۲۰.۱ مگا پیکسل آماده می کند. در این حالت می توان تا حداکثر ۱۵۰ عکس هم تهیه کرد.

شاتر این دوربین چنان قدرتی دارد که می تواند از سوژه ای در عرض یک سی و دوهزارم ثانیه یا ۱/۳۲,۰۰۰ عکاسی کند . بنابراین عکاسی از سوژه هایی با سرعت بالا هم به راحتی با این دوربین امکان پذیر است. تهیه فیلم هایی با دقت ۴K در قالب فایل های mp۴ ، فیلم برداری صحنه آهسته با دقت ۱۲۰ فریم در ثانیه و با سرعت های ۲۴۰، ۴۸۰ و ۹۶۰ فریم در ثانیه با کیفیت پایین تر همه را می توان با این دوربین انجام داد.

قیمت این دوربین که تا دو هفته دیگر روانه بازار می شود هزار دلار است. برای فیلم برداری زیر آب یک قاب ۳۵۰ دلاری نیز به همراه آن خریداری کرد. مزیت دیگری که می توان برای این دوربین برشمرد سازگاری است که با فناوری های وای - فای و ان اف سی دارد.

ارسال نظر