حل مسائل دست نویس در ریاضیات توسط اپلیکیشن MathPix

اگر جزو ان دسته از افرادی هستید که حل معادلات ریاضی برای شما سخت است، ما به شما استفاده از اپلیکیشن Mathpix را پیشنهاد می کنیم. Mathpix که برای گوشی های آیفون عرضه شده بود به تازگی برای کاربران اندروید نیز در دسترس است و برای حل معادلات ریاضی فوق العاده محسوب می شود.

حل مسائل دست نویس در ریاضیات توسط اپلیکیشن MathPix

به گزارش کلیک ، حل معادلات ریاضی همواره یکی از مهم‌ترین مشکلات و البته خواسته های کاربران بوده که خوشبختانه در چند سال اخیر توسط گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های خاص امکان‌پذیر شده است. تا چندی پیش باید معادلات را به صورت تایپ شده در مقابل دوربین گوشی قرار می دادیم تا با عکس گرفتن از فرمت استاندارد و اسکن آن، اپلیکیشن بتواند آن را حل کند. اما Mathpix این موضوع را به مرحله‌ی جدیدی وارد کرده است؛ به‌طوری که از این پس قادر هستید حتی معادلات دست‌نویس خود را نیز توسط گوشی موبایل محاسبه کنید و راه حل کامل و قدم‌ به‌ قدم حل را نیز در اختیار داشته باشید. البته بدیهی است که برای این امر باید از خط خوبی برخوردار باشید تا Mathpix قادر به تشخیص نوشته‌های شما باشد. به کمک این ویژگی جذاب دیگر محدود به معادله‌های تایپ‌ شده نخواهید بود و می‌توانید هر معادله‌‌ای را که در ذهن دارید، روی کاغذ بنویسید و سپس توسط Mathpix به حل آن بپردازید.

mathpix

حل معادلات مورد نظر شما در Mathpix در دو مرحله‌ انجام می شود که شامل تشخیص دست خط و حل معادله است که مرحله‌ی اول در گوشی و به‌صورت آفلاین انجام می‌شود اما حل معادله نیاز به ارتباط اینترنتی دارد؛ چرا که معادله‌ی مورد نظر بعد از تشخیص به سرورهای Mathpix ارسال خواهد شد و می‌توانید بعد از چند ثانیه جواب نهایی به همراه مراحل قدم به قدم حل آن را دریافت کنید. Mathpix تقریبا از تمام قوانین و مباحث مهم ریاضی همچون لگاریتم، مثلثات، انتگرال، مشتق، معادلات جبری و ... پشتیبانی می‌کند و به کمک آن می‌توانید تمامی مسائل ریاضی مورد نظرتان را حل و مراحل آن را به‌صورت قدم به قدم مشاهده کنید. Mathpix در حال حاضر تنها برای iOS در دسترس است و برای اجرا نیز به نسخه‌ی ۸.۴ یا بالاتر این پلت‌فرم نیاز دارد. برای دانلود این برنامه که به‌صورت رایگان و با حجم ۹ مگابایت منتشر شده است، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

لینک دانلود iOS

لینک دانلود برای اندروید

ارسال نظر