ایسوس از سبک ترین لپ تاپ جهان رونمایی کرد

شرکت ایسوس با نمایش لپ تاپ ۱۴ اینچی جدید خود در نمایشگاه CES 2017 رکورد سبک ترین لپ تاپ جهان را به نام خود ثبت کرد.

ایسوس از سبک ترین لپ تاپ جهان رونمایی کرد

به گزارش کلیک ، در کنار تعداد زیادی از لپ تاپ های که در نمایشگاه CES 2017 امسال معرفی گردید، شرکت ایسوس از نوت بوک تجاری زیبای ۱۴ اینچی خود رونمایی کرد که ادعا می کند با داشتن ۱٫۰۴ کیلوگرم ۲٫۳ پوند سبک ترین لپ تاپ حال حاضر جهان محسوب می شود. این محصول حتی از لپ تاپ لنوو ۲۰۱۷ ThinkPad X1 Carbon با ۱٫۱۳ کیلوگرم (۲٫۵ پوند) وزن و صفحه نمایش ۱۴ اینچی که یکی از لپ تاپ های محبوب در این دوره محسوب می شود، سبک تر است.

اما چه چیزی AsusPro B9440 را از یک لپ تاپ معمولی متمایز می کند؟ پاسخ چیزی نیست جز این که چارچوب این لپ تاپ از آلیاژ منیزیم تشکیل شده است. با این کار علاوه بر سبک تر شدن این لپ تاپ، دوام و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد شد.(مطمئنا این همان چیزی است که شما از هر لپ تاپی انتظار دارید.) این لپ تاپ دارای صفحه کلیدی است که در برابر ریخته شدن چیزی از قیبل مایعات بر روی آن مقاوم است که این اطمینان را به وجود می آورد که در صورت ریخته شدن چیز اندکی بر روی صفجه کلید عملکردش تحت تاثیر قرار نمی گیرد. در واقع شرکت ایسوس می تواند از این مسئله به عنوان ایده ای مناسب و یک نقطه قوت در تجارت خود استفاده کند و زمانی که در مقابل رقیبان خود قرار می گیرد با غرور به رقبای خود زل زده و در حالی که مستقیما فنجان قهوه را بر روی کیبورد خود می ریزد از سلطه و قدرت خود در این حوزه لذت ببرد.

اگرچه AsusPro B9440 واقعا لپ تاپی توانا و ظریفی است اما از آن جایی که برند "تجاری" بودن را با خود به همراه دارد از لحاظ نوع طراحی بدنه انتظار بیشتری از آن می رفت. ( البته این بدان معنا نیست که این لپ تاپ ظاهری نامناسب دارد. فقط می توان گفت که ظاهر آن چندان خیرکننده و چشم گیر نیست.) از لحاظ مشخصات سخت افزاری این دستگاه دارای دو مدل رم ۸ گیگابایت و ۱۶ گیگابایت LPDDR3 است. حافظه آن نیز مدل M.2 SSD با ظرفیت حداکثر ۵۱۲ گیگابایت می باشد. هم چنین در این لپ تاپ از یک صفحه نمایش تمام HD استفاده شده است و سنسور اثرانگشت نیز به منظور حفظ فایل های فوق سری تجاری کاربران در آن تعبیه شده است. در مجموع می توان گفت که این لپ تاپ از لحاظ تئوری محصول مناسبی به نظر می رسد ولی باید دید که در عمل چگونه امتحان خود را پس خواهد داد.

AsusPro B9440 با قیمت پایه ۹۹۹ دلار از ماه می امسال برای فروش عرضه خواهد شد.

ارسال نظر