رونمایی از آخرین فناوری اسکنر عنبیه چشم در MWC 2017

کمپانی آی لاک که در زمینه راهکارهای امنیتی ممتاز معروف است قصد دارد از آخرین فناوری به کار رفته در زمینه اسکنر عنبیه که مبتنی بر اسنپدراگون ۸۳۵ است، در نمایشگاه  MWC 2017 رونمایی کند. 

رونمایی از آخرین فناوری اسکنر عنبیه چشم در MWC 2017

به گزارش کلیک، اسنپدراگون ۸۳۵ خود به‌تنهایی از وجود پلتفرم امنیتی موسوم به Haven بهره می‌برد که در واقع ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار در کنار تکنولوژی‌های مرتبط با سنسور‌های بیومتریک به‌منظور افزایش امنیت گجت‌های موبایل در کاربردهایی نظیر بانکداری آنلاین و همچنین پرداخت‌های اینترنتی است. پلتفرم Haven همچنین از یک راهکار شناسایی مبتنی بر سخت‌افزار بهره می‌برد که تأمین امنیت گوشی‌های هوشمند را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

علاوه بر پشتیبانی از سنسور‌های اثر انگشت در تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۳۵، این تراشه قادر است امنیت گوشی را با به‌کارگیری تکنولوژی‌های دیگری تأمین کند. از جمله‌ی فناوری‌های اضافه‌شده به اسنپدراگون ۸۳۵ باید به Secure Camera اشاره کرد که یک راهکار برای شناسایی عنبیه و همچنین تشخیص کاربر از طریق صورت است.

سای چادوری، مدیر ارشد محصولات در کوالکام در این خصوص می‌گوید:

تا سال ۲۰۱۸ اغلب گوشی‌های هوشمند جدید بازار از راهکارهای بیومتریک برای شناسایی کاربران استفاده می‌کنند. قابلیت Secure Camera در پلتفرم Haven تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۳۵ امنیت بیشتری برای اطلاعات شخصی کاربران به ارمغان می‌آورد. این پلتفرم با ترکیبی از سخت‌افزار و راهکارهای نرم‌افزاری، عنبیه را به‌عنوان کلیدی برای اطلاعات ثبت‌شده قرار می‌دهد. تصور ما این است که Secure Camera توسعه‌یافته برای اسنپدراگون ۸۳۵ زمینه را برای توسعه‌ی راهکار آی‌لاک فراهم آورده است.
بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، فناوری توسعه‌یافته توسط آی‌لاک قادر است ۲۴۰ خصیصه‌ی منحصربه‌فرد را برای شناسایی عنبیه کاربر مورد بررسی قرار دهد. فناوری آی‌لاک علاوه بر دقت بالا می‌تواند در زمانی کوتاه‌تر با قرار دادن گوشی در فاصله‌ی ۶۰ سانتی‌متری از چشم، به‌راحتی عنبیه را شناسایی و از صحت اطلاعات دریافتی و تطابق آن اطمینان حاصل کند. صحت روش توسعه‌یافته توسط آی‌لاک به اندازه‌ای بالا است که این پلتفرم در آزمایش‌های انجام‌شده توسط Novetta، در هر ۱.۵ میلیون تست انجام‌شده تنها یک بار دچار خطا شده است.

جف کارتر، مدیر ارشد فناوری در آی‌لاک اعلام کرده که گجت یا به بیان بهتر ماژول توسعه‌یافته توسط این کمپانی، قادر است در فاصله‌ی طبیعی بازو و دست کاربر به‌راحتی عنبیه را شناسایی کند.

ارسال نظر