سیستم عامل جدید کله مسی؛ شاهکار جدید گوگل برای گجت ها

اتهام ضعف امنیت و کم کاری نسبت به ابعاد امنیتی گجت های اندرویدی مسئله ای است که شرکت گوگل همیشه با آن سر و کله می زند و گویا این غول دنیای فناوری این بار تصمیم خود را گرفته تا برای همیشه خود را از این نوع اتهامات مبرا کند.

سیستم عامل جدید کله مسی؛ شاهکار جدید گوگل برای گجت ها

به گزارش کلیک ،با وجود اینکه گوگل به لحاظ تولید و انتشار به روز رسانی های امنیتی برای گوشی های Google Pixel به نسبت فعالیت مشابهی که اپل در مورد گجت های خود انجام می دهد هنوز ضعف های زیادی دارد،پر واضح است که کاربران گجت های Pixel و Pixel XL سریع تر و پیش تر از سایر کاربران گجت های اندرویدی وصله های امنیتی را دریافت می کنند و این مسئله از سوی کاربران سخت پسند و آنهایی که امنیت سایبری از اولویت های اولیه آنها برای خرید یک گجت است به دلیل واضحی برای خرید گجت های Google Pixel بدل گردیده است؛با این حال اگر شما به مزیت های امنیتی موجود در گجت های Google Pixel قانع نیستید باید بگوییم که گوگل به تازگی سیستم عامل جدیدی را برای این گجت ها تولید و منتشر کرده که شاید یکبار برای همیشه بتواند خیال شما را نسبت به قدرت امنیتی یک گجت اندرویدی آسوده کند،البته ناگفته نماند که کاربر باید در قبال این افزایش سطح امنیتی بهای بیشتری را نیز برای خرید گجت هایی که به این سیستم عامل جدید مجهز هستند صرف نماید.

به کار گیری سیستم عامل Copperhead بر روی گجت گوگل پیکسل باعث ایجاد افزایش قیمت تمام شده برای کاربر می شود اما امنیت این نوع گجت ها در مقایسه با گجت هایی که از سیستم عامل معمول اندروید استفاده می کنند به مراتب سطح بالاتری را نشان می دهد.

برای آن دسته از عزیزانی که آشنایی زیادی با سیستم عامل جدید شرکت گوگل و یا کوپرهد ندارند باید بگوییم که این سیستم عامل جدید در واقع نسخه جدیدی از همان سیستم عامل متن باز اندروید است که با رویکرد های امنیتی و با هدف به حداقل رساندن نقاط ضعف در این بعد ساخته شده است.

سیستم عامل Copperhead هم اکنون به صورت مجانی و به منظور نصب در دسترس کاربران برخی از گوشی های سری گوگل نکسوس(و برخی از گوشی های دیگری نیز که از نسخه خام سیستم عامل اندروید استفاده می کنند) قرار داده شده است.

البته به گفته آن دسته از کاربرانی که این سیستم عامل جدید را بر روی گجت خود نصب کرده اند پروسه به روز رسانی به کوپرهد به آسانی هر به روز رسانی دیگری نبوده و اگر قصد نصب آن را دارید باید مراحل پیچیده و خسته کننده ای را طی کنید که شاید در توان بسیاری از کاربران نباشد.

اما اگر ساکن آمریکا و یا کانادا هستید و حوصله طی این مراحل پیچیده و سخت را ندارید و یا هم اکنون قصد خرید یک گجت از سری Google Pixel را کرده اید خبر خوش برای شما این است که هم اکنون می توانید با صرف هزینه جزئی بیشتری نسبت به نسخه های اندرویدی اقدام به خرید گجت هایی کنید که سیستم عامل Copperhead به طور پیش فرض بر روی آنها نصب شده است.

تیم مسئول ساخت سیستم عامل کوپرهد دیروز بر روی وبسایت رسمی شرکت گوگل اطلاعیه ای را منتشر کرد که به این شرح است:"فروش نسخه ۳۲ گیگاباتی گوشی پیکسل(با سیستم عامل Copperhead)هم اکنون در خاک آمریکا و کانادا آغاز شده است واطلاعات مربوط به نسخه های ظرفیت بالاتر و فروش در اروپا نیز به زودی اعلام خواهند گردید.

دو نسخه ۳۲ گیگاباتی و نیز ۱۲۸ گیگابایتی گجت گوگل پیکسل که به طور پیش فرض از سیستم عامل کوپرهد بهره می برند هم اکنون برای خرید در دسترس عموم می باشند اما قیمت این گجت ها در مقایسه با نسخه های مشابهی که سیستم عامل اندروید بر روی آنان نصب گردیده است به طور محسوسی افزایش را نشان می دهند اما اگر از پس این هزینه ها بر می آیید باید بگوییم که در مورد خرید آنها نباید لحظه ای درنگ کرد.

سیستم عامل کوپرهد از یک فایروال داخلی استفاده کرده و در ساخت آن بر روی امن سازی اتصالات شبکه ای کار زیادی صورت گرفته است،علاوه بر این گفته می شود در این سیستم عامل بهینه سازی هایی در مورد حافظه نیز صورت گرفته که از خرابی و از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده جلوگیری خواهد کرد.

به طور خلاصه نسخه های کوپرهدی گجت های گوگل پیکسل به طور اختصاصی برای آن دسته از کاربرانی تولید شده اند که نیاز به امنیت بالایی دارند و نیز حاضر هستند تا در قبال این افزایش سطح امنیت سایبری مبلغ بیشتری را نیز هزینه کنند،نسخه ۳۲ گیگابایتی گجت گوگل پیکسل ۵ اینچی مجهز به سیستم عامل کوپرهد قیمتی معادل ۱۰۴۹ دلار داشته و نسخه ۱۲۸ گیگابایتی آن نیز ۱۱۴۹ دلار توسط گوگل قیمت گذاری شده است وگار علاقه مند به خرید نسخه ۵٫۵ اینچی و یا Pixel XL باشید قیمت تمام شده شما بالاتر از این هم خواهد بود.

ارسال نظر