اولین ژاکت هوشمند جهان با همکاری گوگل و Levi's

کمپانی گوگل و کمپانی تولید پوشاک Levi's در طی همکاری دست به طراحی ژاکت هوشمند زدند تا این تکنولوژی به صنعت پوشاک نیز راه پیدا کند.

اولین ژاکت هوشمند جهان با همکاری گوگل و Levi's

به گزارش کلیک ، تاکنون ساعت های هوشمند و بسیاری از ابزار و وسایل هوشمند به نوعی وارد زندگی ما شده اند، بعد از تمام این تکنولوژی ها حالا نوبت به پوشیدنی های هوشمند شده است، این بار گوگل و Levi's دست به تولید ژاکت هوشمند زده اند. در واقع این ژاکت به عنوان اولین ژاکت هوشمند جهان عرضه خواهد شد و جنس آن بی شک مانند دیگر محصولات Levi's از جنس جین خواهد بود و در واقع یک ژاکت جین تعاملی خواهد بود که از بلوتوث نیز برخوردار خواهد بود.

پیشینه این پروژه به سال ۲۰۱۵ برمی گردد که در آن سال گوگل این طرح را به صورت رسمی اعلام کرد که در فکر بررسی پروژه ای در زمینه پوشیدنی های هوشمند است. در واقع عملکرد در این ژاکت به این صورت است که قطعه الکترونیکی کوچکی در بافت پارچه آن قرار می گیرد و این قطعه در نقاط مختلف ژاکت وجود دارد و باعث می شود تا سنسور های حساس ژاکت با بدن واکنش نشان دهند.

در واقع سیستم بلوتوث نیز در این ژاکت هوشمند قرار خواهد گرفت و علاوه بر سیستم بلوتوث این ژاکت قابلیت اتصال به گوشی هوشمند و یا هر دستگاه هوشمند دیگری را نیز خواهد داشت. این ژاکت هوشمند در صورت اتصال به گوشی هوشمند قابلیت هایی را برای کاربر فراهم خواهد کرد که به عنوان مثال کاربر می تواند در هنگام گوش دادن به موسیقی اگر آهنگ را دوست نداشت و قصد داشت به آهنگ بعدی از لیست خود برود کافی است دست خود را از جیب خود دربیاورد و بر روی آستین خود بکشد. این عملیات برای دیگر کار هایی که ما با گوشی هوشمند خود انجام می دهیم نیز صادق است. شما می توانید با استفاده از همین روند صدای گوشی هوشمند خود را کم و زیاد کنید، به تلفن های خود پاسخ دهید، از GPS استفاده کنید و دیگر نیازی ندارید گوشی هوشمند خود را از جیب خود بیرون بیاورید.

بدون شک این ژاکت در زمان عرضه با یک اپلییکیشن مخصوص به خود عرضه می شود و از طریق این اپلیکیشن شما می توانید حرکات دست خود بر روی آستین را تنظیم کنید، به عنوان مثال با کشیدن دست بر روی آستین به سمت بالا صدای گوشی هوشمند کم و زیاد شود و یا هر چیز دیگر. این ژاکت هم چنین از قابلیت ویبره نیز برخوردار است و شما با استفاده از این قابلیت می توانید هنگامی که تماسی دارید، ژاکت بر روی دست شما حالت ویبره داشته باشد.

قطعه الکترونیکی مربوط به بلوتوث در این ژاکت بسیار کوچک است و باعث جلب توجه نمی شود و در واقع شبیه به یک ژاکت معمولی است و کاربران نیازی نیز از این بابت احساس نگرانی داشته باشند.

در صحبت های Ivan Poupyrev مدیر بخش فناوری گوگل به نکاتی جالب برمی خوریم، این مدیر اظهار داشته است که ابتدا مقصود و هدف این بود که در این ژاکت ال سی دی کوچکی نیز تعبیه شود تا کاربران بتوانند به راحتی همه چیز را در ال سی دی مشاهده کنند، مدیر کمپانی Levi's با این ایده مخالف کرد و توجیه او برای این مخالفت این بود که، کاربران ما بیشتر افرادی هستند که در شهر رفت و آمد دارند و افرادی هستند که مشغله های بسیار زیادی دارند، اضافه کردن ال سی دی تنها باعث دست و پا گیر شدن این ژاکت برای آن ها خواهد شد.

گوگل در ادامه افزوده است که در بافت این ژاکت از الیاف رسانا استفاده شده است، الیافی که بسیاری از کارخانه جات صنعتی از آن استفاده می کنند. نکته دیگری که در این میان وجود دارد این است که بهتر است گوگل در قیمت گذاری این ژاکت حد متوسطی را رعایت کند و از قیمت های بسیار بالا استفاده نکند. البته اگر بخواهیم واقع بین باشیم، این ژاکت با چنین قابلیت هایی و چنین روند تولیدی نمی تواند ارزان قیمت باشد.

حجم ویدیو: 7.14M | مدت زمان ویدیو: 00:01:00 | دانلود ویدیو
ارسال نظر