اپلیکیشن ویرایش گروهی عکس گوگل در راه است

به اشتراک گذاری عکس در شبکه های اجتماعی و گروه های دوستان از جمله سرگرمی هایی است که کاربران علاقه زیادی به آن دارند. در همین راستا بر اساس آخرین اخبار گوگل قرار است از اپلیکیشن جدیدی به منظور به اشتراک گذری و ویرایش تصاویر در گروه های مختلف رو نمایی کند. پیش از این نیز گوگل با ارائه اپلیکیشن Path تلاش هایی در این زمینه انجام داده بود.

اپلیکیشن ویرایش گروهی عکس گوگل در راه است

پیش از این نیز گوگل با ارائه اپلیکیشن Path تلاش هایی در این زمینه انجام داده بود.

به گزارش کلیک ، سال گذشته میلادی در جریان برگزاری رویداد google I/O، شرکت گوگل از دو اپلیکیشن شبکه اجتماعی به نام های Allo و Duo رو نمایی کرد. اپلیکیشن Allo در واقع یک اپلیکیشن پیام رسان هوشمند است که به کاربران اجازه یکپارچه سازی این اپلیکیشن و سایر اپلیکیشن های گوگل مانند گوگل مپس، یو تیوب و دستیار گوگل را به منظور به اشتراک گذاری نقشه و آدرس مکان های مختلف، اطلاعات و ویدیوهای مختلف را می دهد.

اما اپلیکیشن Duo نوعی اپلیکیشن تماس تصویری است که از طریق آن کاربران می توانند با مخاطبین خود تماس ویدیویی برقرار نمایند. اما اخیراً در شبکه های اجتماعی و وب سایت های مختلف خبر هایی مبنی بر تلاش گوگل در جهت طراحی و ساخت اپلیکیشن به اشتراک گذاری تصاویر و ویرایش تصاویر منتشر شده است. بر همین است قرار است گوگل در سال جاری میلادی در رویداد Google I/O از این اپلیکیشن رو نمایی کند.

رویداد Google I/O قرار است از روز ۱۷ تا ۱۹ ماه می سال جاری میلادی یعنی از روز ۲۴ اردیبهشت تا روز ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ شمسی برگزار شود. گفته می شود گوگل قصد دارد در این روزها از اپلیکیشن جدید خود که به منظور به اشتراک گذاری و ویرایش تصاویر طراحی شده است رو نمایی کند. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران قادر خواهند بود تا گروه های اجتماعی ساخته و در این گروه ها تصاویر خود را به اشتراک گذاشته و همچنین ویرایش نمایند.

به نظر می رسد کاربرد این اپلیکیشن شبیه به اپلیکیشن Path است که در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط گوگل طراحی و ساخته شد. اما متأسفانه این اپلیکیشن گوگل اقبال چندانی در جلب نظر کاربران نداشت و بعد از اینکه محبوبیت خود را از دست گوگل این اپلیکیشن را رد سال ۲۰۱۵ به یک شرکت کره ای به نام Kakao فروخت.

متأسفانه گوگل در ارائه اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی موفق نبوده است. حتی اپلیکیشن هایی مثل Allo و Duo نیز نتوانسته اند آن چنان که گوگل انتظار داشت در بین کاربران محبوبیت کسب نمایند. شاید یکی از ویژگی هایی که انتظار می رفت باعث گسترش استفاده از اپلیکیشن پیام رسان Allo در بین کاربران شود قابلیت یکپارچه سازی این اپلیکیشن با سایر اپلیکیشن های دیگر گوگل مانند گوگل مپس، یو تیوب و دستیار گوگل یا همان گوگل اسیستنت باشد. اما سایر رقبای گوگل مانند فیس بوک و یا اسنپ چت در این زمینه کارهای زیادی انجام داده اند که توانسته نظر کاربران زیادی را به خود جلب نمایند. حتی اپل نیز با معرفی Clips توانسته است در راه یکپارچه سازی یک اپلیکیشن با سایر اپلیکیشن های انحصاری آن شرکت گام بزرگی بر دارد. در واقع اپلیکیشن Clips به کاربران سیستم عامل iOS امکان ساخت ویدیوهایی که تصاویر آن از تصاویر سایر ویدیوها گرفته شده و به صورت تصادفی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند را می دهد. این ویدیو می تواند توسط اپلیکیشن های دیگر مانند iMessage ، اینستاگرام و یا فیس بوک با سایر مخاطبین به اشتراک گذاشته شود.

اما هنوز مشخص نیست نام اپلیکیشن جدید گوگل چیست و گوگل قرار است چه نامی را برای این اپلیکیشن انتخاب نماید. همچنین بر اساس اخبار و شایعات منتشر شده در فضای مجازی، رو نمایی از این اپلیکیشن در رویداد Google I/O هنوز قطعی نیست. به نظر می رسد تا رسیدن زمان برگزاری رویداد Google I/O باید منتظر اخباری که در فضای مجازی و رسانه های مختلف منتشر می شوند ماند تا هم از قابلیت های این اپلیکیشن جدید و هم نام آن اطلاعات کافی را به دست آوریم.

ارسال نظر