راه حل های برای پنج مشکل ال جی G6

انتظار می رود که گوشی LG G6 با نمایشگر منحصر به فرد و دوربین جدید دوتایی یکی از محصولات پرفروش امسال شود با این همه منابع مختلف مشکلاتی را برای این گوشی عنوان کرده اند. با این حال در این مطلب تلاش می کنیم تا پنج مشکل G6 با کمک راهکارهایی ساده برطرف کنیم

راه حل های برای پنج مشکل ال جی G6

عمر کم باتری

گزارش های مختلفی از طول عمر کم باتری G6 حکایت دارد. باتری ۳۳۰۰ میلی آمپری این گوشی بدون استفاده سنگین باید حدود یک روز کار کند.

راه حل پیشنهادی

بخشی از مصرف زیاد باتری با اپدیت مداوم نرم افزارها و سیستم عامل گوشی قابل حل است. بنابراین همواره از به­روز بودن سیستم عامل گوشی خود مطمئن شوید. افزون بر این در تنظیمات باتری (Battery usage) اپلیکیشن هایی که مصرف باتری را افزایش می دهند یافته و آنها پاک یا غیرفعال کنید. همچنین بخش زیادی از مصرف باتری به نور صفحه نمایش مرتبط است که کاهش آن مدت زمان بیشتری را می توانید با گوشی کار کنید.

نقص در اتصال بلوتوث

بعضی کاربران از بروز اشکال در اتصال گوشی G6 با سیستم صوتی ماشین به وسیله بلوتوث گلایه دارند و عنوان کرده اند که موسیقی همراه با نویز قابل توجهی پخش می شود.

راه حل پیشنهادی

حافظه‌ی کش اپلیکیشن موسیقی که از آن استفاده می‌کنید را پاک کنید. برای مثال اگر از Google Play Music استفاده می‌کنید دستورالعمل زیر را اجرا کنید:

Settings > Apps > Google Play Music > Storage > Clear cache

از روی گوشی یک‌بار اتصال با سیستم را قطع (Unpair) و مجددا متصل شوید. همچنین آپدیت نرم‌افزاری سیستم صوتی ماشین خود را نیز بررسی کنید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عملکرد دوربین در نور کم و با حرکت

با وجود اینکه ال جی در طراحی پرچم دار جدید خود از دوربین دوتایی استفاده کرده بود اما تعدادی از کاربران از تار بودن عکس ها در نور کم و در حرکت به عنوان یکی از مشکلات G6 یاد کرده اند.

راه حل پیشنهادی

آپدیت نرم افرازی گوشی خود را بررسی کنید

Settings > About phone > Software Update > Update Now

در تنظیمات دوربین Tracking focus را خاموش‌ کنید و به خاطر داشته باشید که می توانید حالت واید را به استاندارد تغییر دهید.

خش روی لنز دوربین

با وجود برخورداری G6 از دوربین هایی تخت و بدون برآمدگی باز هم شکایاتی مبنی بر خش افتادن لنز دوربین شنیده می شود.

راه حل پیشنهادی

بهترین راه برای محافظت سخت افزاری از گوشی استفاده از کاورهای اورجینال LG است. اما این را نیز در نظر داشته باشید که چنین خش هایی بیشتر روی پوشش لنز ایجاد می شوند نه روی خود آن. بنابراین می توانید با کمی احتیاط آن را پرداخت کنید. البته اگر با این روش نیز مشکل برطرف نشد ناچارید به مراکز خدمات پس از فروش مراجعه کرده و لنز گوشی خود را تعویض کنید.

سرعت کم گوشی

با نگاهی به مشخصات G6 انتظار یک گوشی سریع و روان را داریم. با این همه بعضی کاربران از عملکرد آن شکایت داشته اند.

راه حل پیشنهادی

تنظیمات پیشرفته را باز کنید.Window animation scale ،Transition animation scale وAnimator duration scale را پیدا کنید. هر سه را روی ۵x بگذارید یا هر سه را خاموش کنید. باید تغییر در سرعت را احساس کنید. در این بین گزارش هایی نیز عنوان کرده اند که تغییر وضعیت Force GPU Rendering در تنظیمات پیشرفته، سرعت گوشی را بالا می‌برد.

افزون بر تمام این موارد ممکن است کندی سرعت گوشی به بک آپی که پیشتر ذخیره کرده اید مربوط باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم یک بار دیگر بک آپ بگیرید و گوشی را ریست فکتوری کنید و قبل از نصب مجدد بک آپ گوشی، آن را از نظر سرعت تست کنید. در صورتی که مشکلی وجود نداشت احتمالا مشکل از نرم‌افزارها و اپلیکیشن های شماست. با این وجود اگر گوشی پس از ریست فکتوری باز هم عملکرد کندی داشت به مراکز خدمات پس از فروش مراجعه کنید. به احتمال بسیار اندک گوشی مشکل سخت افزاری دارد.

ارسال نظر