طرح ممنوعیت خروج مسئولان پس از پایان مسئولیت به کجا رسید؟

«حسن نوروزی»، نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با «طرح ممنوعیت خروج مسئولان از کشور» گفت:

طرح ممنوعیت خروج مسئولان پس از پایان مسئولیت به کجا رسید؟

«حسن نوروزی»، نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با «طرح ممنوعیت خروج مسئولان از کشور» گفت:

«دو ماده این طرح روز یکشنبه به تصویب نمایندگان رسید. بررسی این طرح در هفته آینده به پایان می‌رسد و پس از آن آماده ارائه به صحن علنی می‌شود. حتما به همراه تعدادی از نمایندگان امضا جمع خواهیم کرد تا این طرح با اولویت در دستور کار هیات رئیسه قرار بگیرد. به همراه 50 نماینده دیگر حتما برای در دستور قرار گرفتن طرح با اولویت امضا جمع خواهیم کرد.»

او با اشاره به طرح ممنوعیت بیان کرد: «ممنوعیت خروج، مکمل قانون حسابرسی اموال مسئولین در سال 94 است. بر این اساس که افراد پس از کسب یک مسئولیت باید اموال خود را اعلام کنند زیرا در غیر این صورت شامل مجازات درجه ششم و انفصال از مسئولیت‌های دولتی خواهند داشت.»

نوروزی ادامه داد: «در این طرح آمده که افراد پس از پایان دوره مسئولیت خود به مدت سه سال ممنوع‌الخروج هستند تا از اسرار نظام فاصله بگیرند و به اصطلاح ریکاوری شوند.»

نماینده مردم رباط‌کریم در ادامه در خصوص طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه‌ قضائیه بیان کرد: «سازمان ثبت و سازمان زندانها و پزشکی قانونی باید زیر نظر وزارت دادگستری باشند و قوه قضائیه به امور قضائی خود بپردازد. این موارد در زمره کارهای اجرایی است. وزیر دادگستری کار خیلی کمی دارد و باید به این امور بپردازد. مجلس از این طریق می‌تواند با نظارت و سوال مشکلات موجود در این حوزه ها را ساماندهی و حل کند.»

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: «قبل از انقلاب 16 هزار زندانی داشته‌ایم اما اکنون 240 هزار زندانی داریم که وضعیت اسف باری است. نمایندگان نمی‌توانند به امور سازمان زندان‌ها ورود داشته باشند و در رابطه با آن صحبت، یا سوال و استیضاح کنند. به دنبال این هستیم این طرح را پیگیری کنیم تا به انجام برسانیم.»

منبع: برنا

ارسال نظر