افزایش قیمت بلیط هواپیما ربطی به پروتکل ها نداشت که کاهش پیدا کند!

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، افزایش قیمت بلیط هواپیما ربطی به پروتکل ها نداشت و نمی‌شود حالا انتظار کاهش قیمت بلیط هواپیما را داشت.

افزایش قیمت بلیط هواپیما ربطی به پروتکل ها نداشت که کاهش پیدا کند!

شهرام آدم‌نژاد در جمع خبرنگاران درباره کاهش نرخ بلیت هواپیما پس از حذف پروتکل ها برای پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت هواپیما اظهار داشت: «نکته بسیار مهم این است که افزایش قیمت بلیت هواپیما در سال گذشته به دلیل اجرای پروتکل پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت نبود. وقتی مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر اجرای این پروتکل انجام شد، ایرلاین‌ها بابت کاهش ظرفیت پذیرش مسافر هیچ افزایش قیمتی ندادند. پس از 4 ماه افزایش قیمت بلیت بر اساس افزایش قیمت سالانه انجام شد، اما امروز تصوری وجود دارد مبنی بر اینکه با حذف پروتکل محدودیت در پذیرش مسافر قیمت بلیت هواپیما هم باید کاهش پیدا کند.»

وی ادامه داد: «هفته جاری شورای عالی هواپیمایی برگزار می‌شود که در این شورا تعیین نرخ حمل بررسی و مورد بحث قرار می‌گیرد.»

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در حال حاضر نرخ حمل چه عددی است و آیا تمام ایرلاین‌ها صورت‌های مالی خود را به معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی ارائه داده‌اند یا نه، گفت: «در حال حاضر 11 شرکت هواپیمایی صورت‌های مالی خود را ارائه دادند که بحث زیان‌ده یا میزان سوددهی این شرکت‌ها در حال برسی است، اما عمده شرکت‌های بزرگ صورت‌های مالی را تحویل دادند.»

جالب است بخوانید: بپذیریم که لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند!

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هزینه ایرلاین‌ها در ایران اظهار داشت: «باید توجه داشته باشیم که شرکت‌های هواپیمایی مانند شرایط عادی در روال طبیعی نمی‌توانند نیازهای خود از جمله قطعات را تأمین کنند و گاهی اوقات ارز را گران‌تر از آنچه که تخصیص داده می‌شود تأمین می‌کنند و با مشکلات پیچیده‌ای مواجه هستند. تمام این‌ها هزینه و نرخ حمل را افزایش می‌دهد. اما به هر حال در جلسه این هفته با حضور رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشور درباره نرخ جدید بلیت هواپیما تصمیم می‌گیریم.»

آدم‌نژاد با اشاره به حذف پذیرایی و کترینگ در پروازها گفت: «فعلاً بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا پذیرایی در پروازها دیده نشده است، اما با حذف غذا و کترینگ هزینه آن باید از بلیت هواپیما کم شود و این موضوع را لحاظ می‌کنیم.»

ارسال نظر