شرط حضور تماشاگر در دربی پایتخت چیست؟

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، شرط حضور تماشاگر در دربی پایتخت را صدور مجوز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا دانست.

شرط حضور تماشاگر در دربی پایتخت چیست؟

محسن فرهادی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: «واقعیت امر این است که 2 مسابقه قبلی تیم‌های استقلال و پرسپولیس که با حضور تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد، بدون مجوز ستاد ملی کرونا بود زیرا ستاد ملی کرونا فقط برای یک دیدار با تماشاگر در ورزشگاه آزادی مجوز صادر کرده بود و آن هم دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی بود.»

وی با اشاره به مشکلات و حواشی که دیدارهای قبلی 2 تیم سرخابی با حضور تماشاگر به همراه داشت افزود: «قرار بود بلیت‌فروشی فقط الکترونیکی باشد تا موضوع قرنطینه بیماران کرونایی و واکسیناسیون متقاضیان تهیه بلیت مشخص شود. کنترل قرنطینه و واکسن، فقط به شیوه خرید الکترونیکی بلیت امکان‌پذیر است. ضمن اینکه در دیدارهای قبلی 2 تیم در ورزشگاه آزادی، برخی بدون بلیت هم وارد شده بودند.»

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، موضوع استفاده تماشاگران از ماسک را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: «فاصله‌گذاری‌ها هم آنطور که باید رعایت نشده بود. البته رعایت فاصله ۲ متری فقط برای کسانی است که جداگانه بلیت تهیه کرده‌اند. در بازی‌های قبلی کنترل‌های بهداشتی هنگام ورود تماشاگران به خوبی اعمال نشد و در مجموع نمایش خوبی برای شروع بازی‌ها با حضور تماشاگران نبود.»

فرهادی در ارتباط با وضعیت حضور تماشاگر در دربی شنبه آینده در ورزشگاه آزادی هم گفت: «حضور تماشاگر در این مسابقه منوط به صدور مجوز از سوی ستاد ملی کرونا است و اگر این مجوز صادر نشود، دربی بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.»

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ظرفیت تماشاگر برای دربی پیش رو همان ۳۰ درصد است، تأکید کرد: «متولیان برگزاری مسابقات می‌بایست تمهیدات لازم را پیش‌بینی کنند تا ستاد ملی کرونا برای صدور مجوز اقدام کند.»

وی با اشاره به تصویب طرح مدیریت هوشمند در ستاد ملی کرونا گفت: «شروع این طرح از ۱۵ آذر خواهد بود و بنابراین دیدار دربی شامل طرح هوشمند نمی‌شود و باید برای آن مجوز صادر شود.»

ارسال نظر