استخراج ارزهای دیجیتال بیش از دو برابر فلزها انرژی مصرف می کند!

رسانه کلیک - تحقیقات جدید نشان می دهد برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، برق بیشتری نسبت به استخراج فلزات مورد نیاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال بیش از دو برابر فلزها انرژی مصرف می کند!

به تازگی مجله Nature Sustainability، نتایج حاصل از تحقیقات موسسه Oak Ridge شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو را به چاپ رسانده است. این تحقیقات روی استخراج ارزهای دیجیتال انجام شده است. بر اساس نتایج بدست آمده، استخراج بیت کوین به ارزش یک دلار در حدود 17 مگاژول انرژی نیاز دارد.

در این مطالعه به این موضوع اشاره شده که میزان انرژی مورد نیاز برای استخراج مس، طلا و پلاتین به ارزش یک دلار، به ترتیب برابر با چهار، پنج و هفت مگاژول است. بر اساس این تحقیق، استخراج یک دلار اتریوم به 7 مگاژول انرژی و مونرو نیز به 14 مگاژول انرژی نیاز دارد. لازم به ذکر است؛ استخراج ارزهای دیجیتال در مقایسه با آلومینیوم کم هزینه تر هستند. برای استخراج هر سنگ معدن به ارزش یک دلار، 122 مگاژول انرژی مصرف می شود.

ماینینگ یا استخراج فرآیندی است که به وسیله آن بلاک چین هایی که پایه و مبتنی بر ارزهای دیجیتال هستند، تنظیم و تایید می شوند. در بیت کوین، به دلیل عدم وجود یک مقام یا متولی تایید کننده متمرکز معاملات، ارز توسط ماینرها حمایت می شود. ماینرها به صورت موثر وارد رقابتی می شوند تا با انجام محاسبات و عملیات های مختلف، پاداشی در قالب بیت کوین دریافت کنند. ارزش بیت کوین به صورت روزانه تغییر می کند.

سرمایه گذاری در بیت‌کوین

بررسی ها نشان داده اثرات استخراج ارزهای دیجیتال در محیط های جغرافیایی مختلف، متفاوت است. برای مثال هر ارز دیجیتال استخراج شده در چین نسبت به کانادا، چهار برابر بیشتر دی اکسید کربن تولید می کند.

اثرات زیست محیطی استخراج ارزهای دیجیتال در طولانی مدت باعث تغییر ارزش بازار آن ها و ارائه تکنولوژی های جدید خواهد شد. در این میان ارزهایی مانند اتریوم، اعلام کرده اند به دنبال انجام اقداماتی در این زمینه هستند.

ارسال نظر