فیسبوک از ارزهای پشتوانه ارز دیجیتال لیبرا رونمایی کرد

رسانه کلیک - براساس گزارش های منتشر شده، کمپانی فیسبوک به تازگی از ارزهای منتخب که به عنوان پشتوانه ارز دیجیتال لیبرا به شمار می روند، رونمایی کرده است.

فیسبوک از ارزهای پشتوانه ارز دیجیتال لیبرا رونمایی کرد

روزنامه آلمانی Der Spiegel، طی گزارشی مدعی شده است که ارز دیجیتال فیسبوک توسط دلار آمریکا (50%)، یورو (18%)، ین (14%)، پوند بریتانیا (11%) و همچنین دلار سنگاپور (7%) پشتیبانی خواهد شد. مهم ترین نکته، نبود ارز یوان چین در لیست پشتوانه های لیبرا است. پیش از این یکی از سناتور های آمریکایی بیان کرده بود که چین فیسبوک را مجبور به اضافه کردن یوان به این سبد خواهد کرد.

ارز دیجیتال لیبرا فیسبوک

با این حال، فیسبوک بر این باور است که هر تصمیمی در رابطه با اضافه شدن یک ارز جدید، بر پایه شرایط همان زمان، همچون محدودیت های حقوقی اتخاذ خواهد شد. همچنین این کمپانی تاکید کرده است ارز دیجیتال لیبرا تنها زمانی عرضه می شود که تمامی مسائل حقوقی و نگرانی های مربوط به آن، برطرف شوند.

بر اساس گزارش های Der Spiegel، به تازگی فابیو د ماسی، قانون گذار آلمانی از جدیدترین منتقدین این ارز مجازی اظهار داشته که این ارز یک تهدید واقعی علیه دموکراسی، آزادی و ثبات مالی خواهد بود. همچنین وی معتقد است که لیبرا از اطلاعات و داده های کاربران سوءاستفاده خواهد کرد.

این اولین بار نیست که قانون گذاران از لیبرا انتقاد می کنند، پیش از این نیز آژانس های نظارتی مختلفی از سراسر جهان، مخالفت خود را با ارز مجازی فیسبوک اعلام کرده اند. علاوه بر این، کشور چین نیز قصد دارد تمرکزش را روی توسعه ارز دیجیتال اختصاصی خود بگذارد و آن را به عنوان رقیب اصلی لیبرا معرفی کند. شایان ذکر است؛ بودجه ارز دیجیتال لیبرا به عنوان یک ایده خصوصی توسط کمپانی های مختلف از سراسر جهان تامین می شود، این در حالی است که بودجه ارز دیجیتال چین توسط دولت این کشور تامین خواهد شد.

ارسال نظر