غول سرمایه‌گذاری آمریکا میز معاملاتی بیتکوین راه‌اندازی می‌کند

رسانه کلیک - منابع آگاه خبر داده‌اند که گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، غول سرمایه‌گذاری آمریکایی، قصد دارد فعالیت بخش معاملات ارزهای دیجیتال خود را از سر بگیرد. این بخش در سال ۲۰۱۸ ایجاد و کمی بعد فعالیتش متوقف شد.

غول سرمایه‌گذاری آمریکا میز معاملاتی بیتکوین راه‌اندازی می‌کند

به گزارش «The Block» و به نقل از خبرگزاری رویترز، این تصمیم گلدمن ساکس در حالی اتخاذ شده است که قیمت بیتکوین عبور از ۵۰۰۰۰ دلار را هدف قرار داده است.

این بانک سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۸ بخش معاملات بیتکوین را راه‌اندازی کرد. در این بخش قراردادهای آتی به‌صورت نقدی و عمدتاً کوتاه‌مدت تسویه می‌شود. این شرکت کمی بعد فعالیت این بخش معاملاتی را متوقف کرد.

شایان ذکر است که گلدمن ساکس هنوز واکنشی رسمی در این باره ارائه نکرده است.

منابع آگاه عنوان کردند که این بخش معاملاتی اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) کار خود را از سر می‌گیرد؛ این در حالی است که رویترز گزارش کرده است که این اتفاق هفته آینده رخ می‌دهد.

رشد قیمت بیتکوین؛ عامل اصلی

نباید فراموش کرد که این بخش معاملاتی به‌صورت مستقیم بیتکوین معامله نمی‌کند. معاملات ارزهای دیجیتال در این بخش با استفاده از دارایی‌هایی با پشتوانه انجام می‌گیرد. از دیگر فعالیت‌های این بخش، تحقیق در ارتباط با شرکت‌های ثالثی است که خدمات نیمه‌امانتداری برای بیتکوین ارائه می‌کنند.

یک منبع دیگر در گلدمن ساکس از رسیدن قیمت بیتکوین به بالای ۵۰۰۰۰ دلار به‌عنوان یک عامل در جلب توجه این بانک به این ارز دیجیتال یاد کرده است.

ارسال نظر