اجازه نمی دهیم گرام و بیت کوین با سرنوشت مردم بازی کند

رسانه کلیک - رییس پلیس فتا ناجا یکی از تهدیدات جدی در فضای تلگرام را ارائه پول مجازی گرام اعلام کرد و نسبت به خطرات پول‌ های مجازی هشدار داد.

اجازه نمی دهیم گرام و بیت کوین با سرنوشت مردم بازی کند

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس فتا ناجا در حاشیه ششمین نشست روسای بخش‌ های سایبری پلیس کشورهای اوراسیا با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: متأسفانه اینترنت دنیا در انحصار شش تامین کننده بزرگ دنیاست که عمده آنها نیز در آمریکا مستقر هستند و آنها نیز همکاری خوبی در ردیابی و پیگیری جرایم ندارند.

وی در پاسخ به سوالی درباره پول مجازی تلگرام که به تازگی تحت عنوان گرام به کاربران این شبکه اجتماعی فیلتر شده در ایران فروخته می‌ شود،‌ گفت: پول مجازی گرام یکی از تهدیدات جدی از سوی تلگرام است. در فاز نخست 1.2 میلیارد دلار از این پول مجازی عرضه شده که برابر اطلاعات ما تاکنون 810 میلیون دلار آن به فروش رفته است ( تلگرام با انتشار ارز گرام قصد تخریب نظام پولی ایران را دارد ).

رییس پلیس فتا ناجا با بیان اینکه عمده خریداران گرام خارجی و از کشورهای روسیه هستند، ادامه داد: برخی از خریداران نیز ناشناس هستند، اما باید توجه شود که این پول مجازی هیچ پشتوانه‌ ای ندارد و اگر در آینده پاول دوروف تصمیم بگیرد که تلگرام را جمع کند، آنوقت معلوم نیست که سرنوشت این سرمایه گذاری چه خواهد شد.

هادیانفر ضمن هشدار درباره پول‌ های مجازی اضافه کرد: عرضه کنندگان پول‌ های مجازی، بیت و بایت را با تبدیل کردنشان به رمز به مردم می‌ فروشند و این پول‌ ها هیچ پشتوانه‌ ای ندارد و معلوم نیست فردا چه اتفاقی برای این پول‌ ها می‌ افتد؛ همانطور که در مورد پول مجازی بیت کوین پس از مدتی که ارزش آن رشد فراوانی داشت، ناگهان با افت قیمت روبرو شد.

وی با بیان اینکه خرید پول‌ های مجازی مانند این است که مردم ریال خود را به دلار تبدیل کرده و سپس چند کد صفر و یکی دریافت کنند، گفت: معلوم نیست که سرنوشت این سرمایه چه خواهد شد.

رییس پلیس فتا ناجا با تاکید بر اینکه تنها بانک‌ های داخل کشور با حمایت بانک مرکزی می‌ توانند پول مجازی تولید کنند، تصریح کرد: نظر و موضع دولت نیز در مورد پول‌ های مجازی همچون گرام و بیت کوین مشخص است و اگر بنا باشد پول مجازی تولید شود، بانک مرکزی باید بر آن نظارت کند تا سرمایه شهروندان تضمین شود؛ در غیر این صورت پلیس اجازه نمی‌ دهد تا عده‌ ای سودجو در خارج از کشور با سرمایه و امنیت سرمایه گذاری مردم بازی کنند.

ارسال نظر