سرمایه‌گذاری نمایندگان مجلس آمریکا در ارزهای دیجیتال

یک گزارش جدید فاش کرده که چه کسانی در کنگره آمریکا صاحب رمزارز هستند و در چه چیزهایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سرمایه‌گذاری نمایندگان مجلس آمریکا در ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری نمایندگان در رمزارزها

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در ماه نوامبر به بیش از 3 تریلیون دلار رسید. این اتفاق را می‌توان تا حدی به سرمایه‌گذاران جدید نسبت داد. از قضا برخی از اعضای کنگره آمریکا نیز در میان سرمایه‌گذاران جدید رمزارزها هستند. گزارش جدیدی از Insider نشان می‌دهد چه کسانی در مجلس قانون‌گذاری آمریکا به رمزارزها روی آورده‌اند و توجه‌ها را به مسائل اخلاقی که ممکن است از این امر ناشی شود، جلب می‌کند.

برجسته‌ترین نام در این فهرست، سناتور سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) است. او یکی از اصلی‌ترین افرادی است که تاکنون از ارزهای دیجیتال دفاع کرده است و قبلا نیز فاش کرده بود که صاحب بیت‌کوین است. بر اساس یک پرونده از اوایل سال جاری، سناتور لومیس با استفاده از پلتفرمی به نام River حدود 100 هزار دلار بیت‌کوین خریداری کرده است. ارزش این دارایی‌های او احتمالا امروز بسیار بالاتر است.

سخنگوی لومیس به Insider گفت که این سناتور از ایالت وایومینگ، «از قوانین فدرال و الزامات اخلاقی سنا در مورد افشای سرمایه‌گذاری‌های مالی، کاملا پیروی کرده است».

از سوی دیگر نماینده نیوجرسی، جف ون درو (Jeff Van Drew) فاش کرد که حدود 250 هزار دلار در صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین شرکت Grayscale نگهداری می‌کند.

جیک اوچینکلاس (Jake Auchincloss)، نماینده جوان از ماساچوست نیز گزارش داد که بین هزار الی 15 هزار دلار در یک شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال به نام Flipto Analytics سرمایه‌گذاری کرده است.

دیگر صاحبان ارز دیجیتال در کنگره عبارت‌اند از بری مور (Barry Moore) نماینده آلاباما که می‌گوید 15 هزار دلار در رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده است و ماری نیومن (Marie Newman)، نماینده ایلینوی. نیومن اعلام کرد که شوهرش حداقل 16 بار سهام Coinbase را معامله کرده است و آخرین معامله آن ارزشی میان 50 الی تا 100 هزار دلار دارد. این زوج همچنین حدود 50 هزار دلار در صندوق بیت‌کوین Grayscale سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

کنگره آمریکا در مجموع 535 عضو نماینده و سناتور دارد؛ بنابراین شاید عجیب باشد که تنها 5 نفر می‌گویند که ارز دیجیتال دارند. این رقم کمتر از 1 درصد اعضاست که بسیار کمتر از آمار جمعیت عمومی است.

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که حداقل 10 درصد از آمریکایی‌ها مستقیماً رمزارز دارند، درحالی‌که بسیاری دیگر ممکن است به اشکال دیگر در آن سرمایه‌گذاری کرده باشند.

تضاد منافع نمایندگان

این احتمال وجود دارد که سایر اعضای کنگره نیز رمزارز خریداری کرده باشند، اما آن را گزارش نکرده باشند. گزارش Insider بخشی از مجموعه «تعارض در کنگره» است که به مالکیت سهام برخی قانون‌گذاران در شرکت‌هایی که نظارت می‌کنند، یا حتی بر اساس اطلاعات داخلی سهام آن‌ها را معامله می‌کنند، اشاره می‌کند.

اصلاح‌طلبان آمریکایی می‌گویند که این موضوع باعث تضاد منافع می‌شود و باید از قانون‌گذاران خواسته شود که دارایی‌های خود را در صندوق‌هایی که از سهام درون آن‌ها اطلاع ندارند، قرار دهند.

الکساندریا اوکاسیو کورتز (Alexandria Ocasio Cortez)، نماینده نیویورک نیز می‌خواهد از تضاد منافع اجتناب کند. او اخیرا فاش کرد که برای حفظ بی‌طرفی به عنوان یک قانون‌گذار، از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سهام شرکت‌ها خودداری می‌کند.

کنگره آمریکا همیشه نسبت به رمزارزها بسیار بدبین بوده است، اگرچه به نظر می‌رسد نگرش‌ها در حال تغییر است. در یک جلسه استماع اخیر با حضور مدیران عامل 6 شرکت ارزهای دیجیتال، بسیاری از قانون‌گذاران علاقه و درک تازه‌ای از این نوع دارایی‌ها ابراز کردند، اگرچه اعضای ارشد کنگره، به ویژه دموکرات‌ها، همچنان با آن مخالف هستند.

ارسال نظر