تیم بارسلونا وارد متاورس می‌ شود

بر اساس گزارش منتشر شده بارسلونا وارد متاورس می‌شود. یکی از پرطرفدارترین باشگاه‌های فوتبال جهان قصد دارد با استفاده از فناوری متاورس و NFT با طرفداران خود تعامل کند.

تیم بارسلونا وارد متاورس می‌ شود

به گزارش رسانه کلیک و به نقل از تجارت‌نیوز، باشگاه فوتبال بارسلونا، که یکی از پرطرفدارترین باشکاه‌های فوتبال اسپانیا و اروپا است قصد دارد وارد دنیای متاورس شود. خوان لاپورتا، رئیس این باشگاه در مصاحبه‌ای گفته قصد دارد تمام بازار را برای تعامل هواداران فتح کند.

مالک این باشگاه عقیده دارد متاورس و صنعت NFT می‌تواند کمک بسیاری در ارتباط با هواردان داشته باشد. لاپورتو از اقدامات برای راه‌اندازی اولین NFT این باشگاه هم خبر داد.

بارسلونا باشگاهی با بیش از ۱۲۰ سال سابقه است. این باشگاه حالا به گذار جریان مالی پی برده و قصد دارد با استفاده از تکنولوژی جدید با طرفدران در سراسر دنیا تعامل کند. مدیرعامل این باشگاه از احتمال راه‌اندازی توکن باشگاه با کمک SOCOIS خبر داد.

این باشگاه فعلا در حال ایجاد زیرساخت برای حرکت به سمت تکنولوژی است. استودیو بارکا و مرکز توآوری بارسا دو بخش اولیه برای حرکت بارسلونا به سمت نوآوری است.

لاپورتو گفت: مرکز نوآوری بارسا محصولات جدید و مرتبط با بلاکچین را دنبال و به باشگاه معرفی می‌کند. ما باید از فرصت‌ها استفاده کنیم. هدف ما خوشحال کردن مخاطبان است.

براساس گزارش‌هایی که در ماه آگوست منتشر شد، باشگاه‌های فوتبال اروپا در سال گذشته ۲۰۰ میلیون درآمد از طریق توکن هواداری داشتند. درآمد زیاد از توکن‌های هواداری باعث شد تا باشگاه‌های بزرگ دنیا به سمت استفاده از رمزارزاه حرکت کنند.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر