پلتفرم‌های فین تک، رمز ارز و بلاکچین ظرف سالهای آینده بازار فناوری کشور را در دست خواهند گرفت

نشست خبری یوبیتکس درحاشیه الکامپ بیست و ششم در سالن 7 نمایشگاه الکامپ برگزار شد.

پلتفرم‌های فین تک، رمز ارز و بلاکچین ظرف سالهای آینده بازار فناوری کشور را در دست خواهند گرفت

عیسی کشاورز منتور و بنیانگذار پلتفرم مبادلات رمز ارز یوبیتکس با تاکید بر اینکه امروزاکوسیستم نوآوری در کشور به شکل نگران کننده‌ای ناامیدکننده است، گفت: اگر تا دیروز نخبه‌های کشور مهاجرت می‌کردند، امروز کسب و کارها مهاجرت می کنند که مسوولان باید به این مورد مهم بیشتر توجه کنند.

او افزود: اکوسیستم نوآوری در کشور به یک فضای گفتمان نیاز دارد و در این راستا مسوولان دولتی را به گفت‌و‌گو دعوت می کنیم تا با استفاده از ظرفیت های موجود فضای نگران کننده پیش رو برداشته شود. البته این ما ناامیدیم نیستیم بلکه می خواهیم فرصت ها را از دست ندهیم.

ببیانگذار یوبیتکس این نوید را داد که پلتفرم‌های فین تک، رمز ارز و بلاکچین ظرف سالهای آینده همانطور که روزی اسنپ، تپسی و دیجی کالا به شکل استارت آپ در نمایشگاه الکامپ شرکت می کردند واکنون به اقتصادی بزرگ تبدیل شده‌اند، روزی پیشرو بازار خواهند بود و بازار فناوری کشور را در دست خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت و نجات نهادهای بانکی، پولی و صندوق‌های اعتباری در کشور استفاده از ظرفیت نهفته در حوزه بلاکچین است، گفت: هم اکنون بخشی از حاکمیت ارزش و اهمیت این حوزه را شناخته و آن را به رسمیت می‌شناسد اما در سمت مقابل یک نهاد دیگر کاملا موضع گیری می‌کند. متاسفانه وقتی برای بخشی از حاکمیت از بلاکچین و رمزارز تعریف می کنیم ، موضع گیری دارند و احساس می کنند که فحش می‌دهیم در صورتی که اگر سازمان تاکسیرانی بجای اینکه خود را در فرایند سنتی گیر اندازد یک روزی اهمیت اسنپ را می‌پذیرفت ، اکنون نه تنها در تعارض منافع نبود بلکه یکی از مهمترین سهام‌داران آن بود.

کشاورز اضافه کرد: با وجود شرایطی که در فضای کشور حاکم است، بخش خصوصی جرات سرمایه‌گذاری ندارد و این شایسته نیست هر کس را به شکلی از گردونه اقتصادی کشور خارج کنیم و کار را به دست مجموعه‌هایی بسپارند که فاقد دانش لازم هستند و شرایط لازم برای زیستن در دنیای پر از پیچیدگی را ندارند.

وی همچنین با بیان اینکه بحث اکوسیستم نوآوری در کشور باید چهار مرحله را برای پیشرفت طی کند، گفت: مرحله نخست، کاربرد فناوری است که در این بخش هنوز فضای زیرساخت کامل آماده نیست و استانداردهای لازم را نداریم.مرحله دوم مدیریت فناوری است که متاسفانه در این بخش نیز هنوز سازمانی که بتواند این حوزه را تبیین کند وجود ندارد. مرحله سوم بحث تولید فناوری و نوآوری است. در واقع حمایت‌های مالی که به تولیدکننده جرات ریسک دهد بسیار کم رنگ است و در آخر پیش بینی فناوری است که در این بخش هنوز راه زیادی داریم.

وی تصریح کرد: انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد باید به صورت قوی‌تر و متمرکز یک خود نظارتی و خود اصلاح گری در این حوزه انجام دهند و دولت نه مسوولیت بپذیرد و نه دخالت کند.

در بخش دیگری از این نشست خبری که در غرفه یوبیتکس در سالن 7 نمایشگاه الکامپ بیست و ششم برگزار شد، محمد یعقوبی بنیانگزار یوبیتکس توضیحاتی در مورد نحوه شکل‌گیری این پلتفرم رمز ارز ارایه کرد و گفت: با توجه به تحریم‌ها و شرایط داخلی کشور توانستیم پلتفرمی مناسب در اختیار مشتریان قرار دهیم که پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد.

وی افزود: یکی از چالش‌های یوبیتکس معامله کاربرانی بود که هیچ دانشی از کریپتو نداشتند. از این رو دوره‌های آموزشی رایگان برای مشتریان خود در نظر گرفتیم تا درگیر کلاهبرداری نشوند. وی اضافه کرد: یوبیتکس با هم اندیشی صاحب نظران اقتصادی و افراد صاحب‌نظر و اعتماد‌آفرینی در تراز جهانی به وجود آمد و قابلیت معامله بیش از 150 رمز ارز را دارد.

ارسال نظر