واحدهای جهش تولید مسکن کجای تهران ساخته می‌شوند؟

معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن در همه شهرهای جدید تهران (غیر از پردیس) و همچنین در دورون شهر تهران خبر داد. 

واحدهای جهش تولید مسکن کجای تهران ساخته می‌شوند؟

محمود محمودزاده درباره امکان ثبت نام انصراف دهندگان از مسکن ملی در پروژه جهش تولید مسکن (ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی) اظهار داشت: «افرادی که به هر دلیلی پس از ثبت نام از مسکن ملی انصراف داده اند هم می‌توانند در پروژه جهش تولید مسکن ثبت نام کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.»

بیشتر بخوانید: وعده خوش وزیر راه درباره زمین رایگان به مردم

وی ادامه داد: «همچنین ذخیره‌های مسکن ملی به صورت خودکار در سامانه ثمن ثبت نام می‌شوند و افرادی که قبلا برای مسکن ملی ثبت نام کردند اما در بخش ذخیره منتظر دور بعدی ثبت نام ها بودند نیازی به ثبت نام دوباره در سامانه ثمن ندارند و به صورت خودکار اطلاعات این افراد در این سامانه جدید ثبت می‌شود. اگر در پروژه‌های قبلی ظرفیت تکمیل شده باشد باقیمانده ها به پروژه جهش تولید مسکن منتقل می‌شوند.»

معاون مسکن و امور ساختمان تاکید کرد: «مردم توجه داشته باشند تمام شرایط پروژه جهش تولید مسکن شامل حال ثبت نام کنندگان در پروژه‌های قبلی می‌شود و هیچ تفاوتی از نظر شرایط برای متقاضیان در بین طرح های حمایتی مسکن وجود ندارد. باید تمام شرایط از نظر تسهیلات و سود تسهیلات و ... را یکسان در نظر بگیریم چرا که در غیر این صورت متقاضیان مسکن ملی انصراف می‌دهند تا وارد پروژه جهش تولید مسکن شوند.»

بیشتر بدانید: متقاضیان مسکن حمایتی این ۴ شرط را داشته باشند

محمودزاده در پاسخ به این سوال که آورده اولیه در پروژه جهش تولید مسکن همان 40 میلیون تومان است، گفت: «هنوز آورده اولیه اعلام نشده است در مرحله اول تمام ثبت نام کنندگان پالایش می‌شوند. قرار بر این است که در طرح جهش تولید مسکن آورده اولیه متقاضیان هم مانند مانند سقف تسهیلات و وام شناور باشد به این معنا که هر گروهی بر اساس میزان درآمد، آورده اولیه داشته باشد. در چند روز آینده حداقل و حداکثر آورده اولیه بر اساس میزان درآمد گروه‌های متقاضیان اعلام می‌شود.»

وی با بیان اینکه فعلا یک ماه فرصت برای ثبت نام تعیین شده و پس از آن هم پالایش ثبت نام کنندگان انجام می‌شود، ادامه داد: «مردم نگران نباشند قرار نیست با تکمیل ظرفیت، سایت و سامانه بسته شود و تا یک ماه زمان برای ثبت نام گذاشته شده و پس از پالایش به افرادی که واجد شرایط بودند پیامک انجام ادامه ثبت نام ارسال می‌شود.»

خانه‌های جهش تولید کجای تهران ساخته می‌شود؟

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که جهش تولید مسکن در کدام مناطق از اطراف تهران به اجرا می‌رسد، گفت: «این پروژه در تمام شهرهای جدید استان تهران به غیر از شهر جدید پردیس که فعلا ظرفیت ندارد، به اجرا می‌رسد. شهرهای پرند، هشتگرد، ایوانکی و احتمالا شهرهای جنوبی تهران از جمله مناطقی هستند که واحدهای جهش تولید مسکن در آن مناطق ساخته خواهد شد.»

محمودزاده از ساخت و ساز جهش تولید مسکن در درون شهر تهران خبر داد و گفت: «ساکنان بافت فرسوده تهران هم مشمول دریافت تسهیلات و شرایط پروژه جهش تولید مسکن می‌شوند و به صورت خود مالکی می‌توانند به این پروژه ورود کنند. از این رو ساخت و ساز شهری هم از این پروژه عقب نمی‌ماند و سرمایه گذاران هم می‌توانند دراین پروژه مشارکت داشته باشند و در سطح شهر در قالب پروژه جهش تولید مسکن ساخت و ساز کنند که هم نوسازی بافت فرسوده انجام می‌شود و هم به تقاضا پاسخ داده می‌شود.»

همچنین بخوانید: وزیر راه: قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

منبع: ایلنا

ارسال نظر