عدم ارائه کد رهگیری از سوی املاک منجر به پملب می‌شود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تأکید کرد عدم ارائه کد رهگیری از سوی املاک منجر به پلمب آنان می‌شود.

عدم ارائه کد رهگیری از سوی املاک منجر به پملب می‌شود

مصطفی قلی خسروی در نشستی با حضور بازرسان اتحادیه مشاوران املاک تهران و خبرنگاران اظهار کرد: «نیروی انتظامی در برخورد با دفاتر املاک متخلفی که از سوی بازرسان اتحادیه مشاوران املاک تخلفشان محرز می‌شود، همکاری مناسبی با ما دارد.»

وی افزود: «بر اساس منشور ضوابط و مقررات دستورالعمل اجرایی مشاوران املاک، تکالیف در ۱۶ بند مشخص شده که بازرسان اتحادیه به آن توجه می‌کنند. برخی از این موارد شامل عدم رؤیت اصل سند و مدارک هویتی متعاملین، عدم اخذ کد رهگیری، دریافت مبلغ اضافه برای کد رهگیری، تنظیم قرارداد صوری، اضافه دریافت، تنظیم قرارداد برای ملکی که سندش در بازداشت است، عدم استفاده از کارتخوان واحد صنفی و اخذ بیعانه است که اتحادیه به این موارد حساس است و از طریق ۲۰۰ بازرس شهر تهران با آن‌ها برخورد می‌کند. در هر منطقه از شهر تهران ۸ تا ۱۰ بازرس داریم.»

همچنین بخوانید: امکان ثبت نام مردان مجرد برای مسکن ملی از امروز در سامانه سمن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: «از ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ به مدت یک هفته ۶۹۳ واحد صنفی در شهر تهران اخطار دریافت کرده‌اند که نیروی انتظامی با آن‌ها برخورد کرده است.»

وی همچنین با اشاره به انتقاد برخی نمایندگان مجلس از صنف مشاوران املاک گفت: «بعضی نمایندگان مجلس خواستار ساماندهی اتحادیه املاک شدند که ما نیز در زمینه ساماندهی و اصلاح مشکلی نداریم. به هر حال خودپالایشی منجر به پیشرفت می‌شود و از آن استقبال می‌کنیم. بنابراین از نمایندگان دعوت می‌کنم به اتحادیه مشاوران املاک بیایند تا اگر قرار است برای صنف مشاوران املاک قوانین و مقرراتی تنظیم کنند، حرف ما را هم بشنوند و از نظرات کارشناسان و دلسوزان صنف استفاده کنند.»

رئیس اتحادیه مشاوران املاک خاطرنشان کرد: «موضوع تعیین حقوق ثابت برای مشاوران املاک امکان‌پذیر نیست و باید در این زمینه هم‌فکری بیشتری با ما صورت بگیرد.»

ارسال نظر