حذف مالیات بر ارزش افزوده از اقلام خوراکی

اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده برای اقلام خوراکی به منظور جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی منتفی شد. 

حذف مالیات بر ارزش افزوده از اقلام خوراکی

دربافت مالیات بر ارزش افزوده از اقلام خوراکی حذف شد

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا، شامگاه پنجشنبه (پنجم اسفند) جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با حضور سران سه قوه و به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد. در این جلسه، اعضا چند موضوع مهم اقتصادی کشور را بررسی و درباره آنها تصمیم‌گیری کردند.

بر اساس یکی از مصوبات این جلسه، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مورد اقلام خوراکی و کالاهای سفره خانواده منتفی شد.

پیش از این با اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، مواد خوراکی هم مشمول این مالیات شده بود، اما شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با هدف جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی و تحمیل هزینه بیشتر به سبد خانوارهای کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه، تصمیم گرفت اقلام خوراکی از شمول این قانون خارج شوند.

بیشتر بدانید: مالیات بر ارزش افزوده شامل غذای بیرون‌بر نمی‌شود و دریافتش غیرقانونی است

در این جلسه که ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه طول کشید، پیشنهادهای دولت درباره پرداخت سریع و به‌موقع عیدی و پاداش بازنشستگان تصویب و مقرر شد با اختصاص اعتبار لازم در سریع‌ترین زمان ممکن عیدی بازنشستگان پرداخت شود.

در ادامه این جلسه موضوع اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل و اتمام پروژه‌هایی که درصد پیشرفت اجرایی بالایی دارند، مطرح شد و به تصویب رسید.

شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی در این جلسه، به ستاد تنظیم بازار با محوریت محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور اختیار داد تا برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و کنترل و ساماندهی بازار، اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنین بخوانید: گران کردن کالاهای اساسی ممنوع شد

ارسال نظر