تیک‌تاک به کمک جشنواره کن می‌آید

جشنواره بین‌المللی فیلم کن اعلام کرد برای اینکه این رویداد فرهنگی در جهان بیشتر دیده شود، با تیک‌تاک قرارداد همکاری رسمی منعقد کرده تا یک میلیارد کاربر این پلتفرم دیجیتال در سراسر جهان به کن دسترسی پیدا کنند.

تیک‌تاک به کمک جشنواره کن می‌آید

درحالی‌که جشنواره کن همین چند سال پیش سلفی گرفتن روی فرش قرمز این جشنواره را ممنوع کرده بود، اکنون به دنبال کسب مخاطبان بیشتر جهانی است و قرار است اخبار پشت صحنه، صحنه‌های فرش قرمز پرزرق‌وبرق این رویداد و مصاحبه با چهره‌ها را در اختیار کاربران تیک‌تاک قرار دهد.

همچنین بخوانید:‌ گمانه‌زنی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۲ | کدام کارگردان‌های شاخص شانس حضور دارند؟

تیک‌تاک هم گفته یک هشتگ با عنوان «تیک‌تاک شورت فیلم» راه می‌اندازد تا در همین زمینه رقابتی برای دریافت فیلم‌های کوتاه ۳۰ ثانیه‌ای تا ۳ دقیقه‌ای را همزمان با جشنواره شروع کند. هیئت داوران اولین دوره این رویداد هم یک کارگردان نامدار خواهد بود که بعدا معرفی می‌شود. ۳ جایزه هم قرار است در طول جشنواره با حضور تیری فرمو، رییس جشنواره کن به برندگان این رقابت اهدا شود.

هرچند اتحاد کن و تیک‌تاک بعید به نظر می‌رسد، اما از منطق به دور نیست زیرا هردو تلاش دارند تا کانون توجه بین‌المللی باشند. تیک‌تاک از جشنواره حمایت مالی هم خواهد کرد.

تیری فرمو در این‌باره گفت همه تلاشش را می‌کند تا با نسل جوان علاقه‌مند به سینما ارتباط برقرار کند و اولین گام در این زمینه از سال ۲۰۱۸ با برنامه «۳ روز در کن» برداشته شد که نزدیک به ۲ هزار نفر در حدود ۱۸ تا ۲۸ سال را برای سفر از سراسر جهان و حضور در این جشنواره دعوت کرد.

ارسال نظر