سبک جدید پخش خودکار صدا در ویدیو‌های اینستاگرام

رسانه کلیک - اینستاگرام در به روز رسانی جدید خود یک ویژگی مدیریتی جدید برای پخش صدای ویدیو‌های در حال پخش اینستاگرام به این شبکه اجتماعی اضافه کرده که در ادامه به توضیح این ویژگی می پردازیم.

سبک جدید پخش خودکار صدا در ویدیو‌های اینستاگرام

پخش خودکار صدا در اینستاگرام می تواند بسته به وضعیتی که در آن قرار دارید آزار دهنده و نامناسب باشد. خوشبختانه اینستاگرام یک شیوه مدیریتی جدید برای پخش خودکار و پیش‌فرض صدا در حالت آفلاین یا آنلاین ابداع کرده است.

وب‌سایت خبری تچ‌کرانچ (Techcrunch) در مطلبی نوشت؛ بعضی از ویدیو‌های اینستاگرام در تایم‌لاین (TimeLine) پخش صدای خودکار دارند. در حال حاضر Instagram این موضوع را تایید کرده و به دنبال آن به روز‌رسانی را برای رفع این باگ نسبتا جزیی تدارک دیده‌ است. هنگامی که اینستاگرام را باز می‌کنید، ویدیوها در حالت بی‌صدا پخش می‌شوند. اما اگر روی ویدیو ضربه بزنید تا صدای ویدیو پخش شود، نماد بلندگو در سمت چپ پایین ظاهر می‌شود.

بدین‌ترتیب تمام ویدیوهای دیگر در تایم‌لاین شما با پخش خودکار صدا همراه خواهند بود. با این وجود شما هنوز هم می توانید بر روی ویدیو ضربه بزنید تا وضعیت پخش صدای ویدیو را تغییر دهید و همه موارد آن را به حالت سکوت بازگردانید و هنگامی که برنامه را ببندید، پخش خودکار صدای ویدیو‌های تایم‌لاین اینستاگرام شما برای دفعه بعدی که از Instagram استفاده می کنید، غیر فعال می شود.

این یک نوع سازش هوشمندانه است. اگر شما از هدفون استفاده می کنید و صدای یک ویدیو را فعال کرده اید، Instagram به راحتی فرض می کند که شما می‌خواهید ویدیو‌های بیشتری را با صدا بدون ایجاد هرگونه ناراحتی پخش کنید. اما دفعه بعد که برنامه را باز می کنید، اگر در یک مکان عمومی قرار دارید یا بدون هدفون هستید و در یک مکانی به سر می برید که نباید کوچکترین صدایی شما را اذیت کند، نگران نباشید چرا که اینستاگرام تمام ویدیو‌ها را از لحاظ پخش صدا به حالت سایلنت (Silent) می‌برد.

پیش از این در Instagram برای پخش صدا و صوت هر ویدیو به صورت جداگانه باید بر روی ویدیو ضربه می‌زدید تا صدای ویدیوی مورد نظر پخش می شد.

ویدیو‌های بخش Instagram Stories همچنان به تنظیمات دستگاه شما پایبند خواهند بود؛ این ویدیو‌ها فقط زمانی با صدا پخش می شوند که شما کل مجموعه را از حالت بی‌صدا خارج کرده باشید. لازم به ذکر است که به‌روزرسانی یاد شده در واقع ربطی به پخش خودکار ویدیوها ندارد و تنها پخش صدای این ویدیوها را اختیاری کرده است.

البته این قابلیت، ویژگی بسیار ساده و مؤثری است که تجربه کاربران در زمینه استفاده از این شبکه اجتماعی را بسیار بهبود بخشیده و اختیارات کاربر برای تعامل با اینستاگرام را بیشتر می‌کند. از این‌ پس ویدیوهای پخش خودکار به‌ صورت پیش‌فرض، در حالت بی صدا پخش می‌شوند. بنابراین شما و افراد کنارتان با صدای ویدیوهای ناخواسته اینستاگرام آزاری نخواهند دید. البته لازم به ذکر است که مقامات رسمی شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز ارائه این به‌روزرسانی را تائید کرده‌اند.

ارسال نظر