آپدیت بزرگ ویندوز 11 با دستیار هوش مصنوعی کوپایلوت منتشر شد

مایکروسافت در آپدیت جدید ویندوز 11، با تمرکز ویژه روی هوش مصنوعی، سعی کرده است این فناوری را در برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار دهد.

آپدیت بزرگ ویندوز 11 با دستیار هوش مصنوعی کوپایلوت منتشر شد

مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ را منتشر کرد. آپدیت جدید ویندوز 11 شامل ویژگی‌هایی ازجمله دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی کوپایلوت، فایل اکسپلورر مدرن‌تر و همچنین ویژگی‌های هوش مصنوعی در برنامه‌های Paint، فوتوز و Snipping Tool می‌شود.

ویندوز کوپایلوت یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آپدیت جدید ویندوز 11 محسوب می‌شود که می‌تواند عملکردی مشابه بینگ چت در سیستم‌عامل مایکروسافت داشته باشد. این دستیار هوشمند در یک نوار جانبی در ویندوز 11 ظاهر می‌شود و از طریق آن می‌توانید کارهای مختلفی ازجمله کنترل تنظیمات کامپیوتر، اجرای اپ‌ها یا گرفتن پاسخ سؤالات خود انجام دهید. مایکروسافت کوپایلوت را در بسیاری از بخش‌های ویندوز ادغام کرده است.

ویژگی‌های آپدیت بزرگ ویندوز 11

کوپایلوت در به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۱ درحقیقت یک دستیار دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی است که جایگزین کورتانا شده است. درحالی‌که ردموندی‌ها چند وقت پیش کورتانا را از دسترس خارج کردند، به‌نظر می‌رسد کوپایلوت با همان هدف و البته عملکرد بهتر به‌لطف هوش مصنوعی، به سیستم‌عامل مایکروسافت اضافه شده است.

مایکروسافت همچنین در این آپدیت ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به برنامه‌های Paint، فوتوز و Snipping Tool اضافه کرده است. برنامه مایکروسافت Paint به ویژگی‌های مشابه فتوشاپ مانند لایه‌ها مجهز شده است. همچنین به‌زودی یک ابزار ساخت تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی هم به این برنامه اضافه می‌شود.

این ویژگی که «Paint Cocreator» نام دارد، درحال‌حاضر در اختیار کاربران ویندوز اینسایدر قرار می‌گیرد. در هفته‌های آینده تمام کاربران ویندوز 11 قادر به استفاده از این ویژگی خواهد بود. در حالت پیش‌نمایش، مایکروسافت امکان ساخت 50 تصویر را به کاربران می‌دهد، اما نمی‌دانیم پس از خروج از حالت پیش‌نمایش، این آمار چه تغییری می‌کند و حتی این احتمال وجود دارد که با یک قابلیت پولی روبه‌رو شویم.

مایکروسافت در این به‌روزرسانی عملکرد ابزار Snipping Tool را هم پیشرفته‌تر کرده است. حالا می‌توان از تصاویری که این ابزار می‌گیرد، متن را کپی کرد و در اپ‌های دیگر به اشتراک گذاشت. همچنین امکان ویرایش هوشمند هم به این ابزار اضافه شده است تا به‌صورت خودکار قادر به مخفی‌کردن ایمیل‌ها و شماره تماس از تصاویر باشد.

مایکروسافت فوتوز در ویندوز 11 هم به ویژگی‌های هوش مصنوعی مجهز شده است. برای مثال، در این به‌روزرسانی، یک گزینه جدید برای تارکردن پس‌زمینه به‌صورت خودکار وجود دارد. این ویژگی به‌صورت خودکار پس‌زمینه را تشخیص می‌دهد و با جداسازی سوژه‌ها، آن را تار می‌کند. البته امکان شخصی‌سازی میزان تاربودن یا نواحی تارشده هم وجود دارد.

برای دسترسی به نسخه‌های جدید فوتوز، Paint و Snipping Tool احتمالاً باید چندین هفته یا حتی چندین ماه منتظر بمانید. به گفته مایکروسافت، درحال‌حاضر آپدیت این اپ‌ها در اختیار شمار کوچکی از کاربران قرار گرفته است و در آینده تمام کاربران به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند.

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر