ترفندهایی مفید برای استفاده از گوگل مپ که از آن ها خبر ندارید!

رسانه کلیک - در این مطلب به معرفی برخی ترفندهای استفاده از گوگل مپ می پردازیم که می توانند بسیار کاربردی واقع شوند. همراه ما باشید.

ترفندهایی مفید برای استفاده از گوگل مپ که از آن ها خبر ندارید!

کاربران از گوگل مپ روی گوشی های اندرویدی یا آیفون های خود برای بررسی زمان رسیدن به سر کار یا یافتن رستوران های جدید استفاده می کنند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که گوگل مپ برایتان در زمینه های ساده ای کاربرد دارد، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا برخی ترفندهای مفید برای استفاده از گوگل مپ آشنا شوید.

برای مثال، زمانی که در کشور دیگری هستید، می توانید از گوگل مپ برای ترجمه نام محلی که قصد دارید به آن بروید (برای مثال یک کافه) استفاده کنید. این ویژگی می تواند زمانی که قصد دارید تاکسی بگیرید بسیار کارآمد باشد. همچنین می توانید در فضاهای داخلی مانند فرودگاه ها نیز از گوگل مپ استفاده کنید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که شما ممکن است اکنون به تمامی این ویژگی ها دسترسی نداشته باشید، زیرا برخی از آن ها جدید هستند و برخی از آن ها تنها برای کاربران آیفون قابل استفاده اند. در ادامه همراه ما باشید تا با تعدادی از این ترفندها آشنا شوید.

ترجمه اسم و آدرس مکان ها

اگر قصد برنامه ریزی برای یک سفر خارجی را دارید و تسلطی به زبان آن کشور ندارید، می توانید در این زمینه از گوگل مپ کمک بگیرید. گوگل مپ ویژگی جدیدی به این برنامه اضافه کرده که به کاربر اجازه می دهد نام رستوران ها و سایر مکان هایی که قصد رفتن به آن ها را دارید، به زبان اصلی آن کشور گوش کنید.

برای استفاده از این ترفند، مکانی که قصد رفتن به آن را دارید پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. در کنار نام آن مکان، آیکون یک اسپیکر را مشاهده خواهید کرد که باید آن را انتخاب کنید تا تلفظ صحیح نام آن مکان را بشنوید و بتوانید از آن استفاده کنید.

شخصی سازی علامت وسیله نقلیه (فقط برای آیفون)

اگر از علامت آبی که حین مسیریابی در گوگل مپ روی صفحه نمایش داده می شود خسته شده اید، اکنون می توانید این علامت را مطابق وسیه نقلیه خودتان شخصی سازی کنید. شما می توانید از میان گزینه های یک ماشین قرمز، یک وانت سبز و یک ماشین شاسی بلند زرد یکی را انتخاب کنید.

این کار دیدن این را که کجا هستید نسبت به زمانی که مجبور به دنبال کردن یک علامت آبی روی نقشه هستید، بسیار ساده تر می کند. متاسفانه این گزینه اکنون فقط برای کاربران آیفون قابل استفاده است، اما به احتمال زیاد به زودی برای کاربران اندروید نیز فعال می شود.

سفارش دادن غذا

اگر ترجیح می دهید برای خرید غذا به جای آن که از خانه خارج شوید، آن را داخل خانه سفارش دهید، استفاده از گوگل مپ می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این برنامه از سرویس هایی مانند دور دش، پست میتس، دلیوری.کام و اسلایس برای سفارش غذا پشتیبانی می کند.

برای استفاده از این ویژگی باید رستوران مورد نظر را انتخاب و سپس وارد گزینه Order Online شوید. سپس گزینه Delivery را انتخاب کرده و سرویسی را برای غذای خود انتخاب کنید. اکنون می توانید غذایی را که می خواهید به لیست سفارش خود اضافه کنید. زمانی که سفارش شما به پایان رسید، گزینه Checkout را انتخاب کنید، جزئیات پرداخت خود را وارد کنید و آدرس خود را برای دریافت غذا وارد نمایید.

اندازه گیری فاصله بین محدوده ها

اگر قصد دارید فاصله بین دو مکان را اندازه گیری کنید، می توانید این کار را به سادگی در گوگل مپ انجام دهید. ابزار انجام این کار در گوگل مپ Measure Distance نام دارد و شما می توانید از آن هم در گوشی و هم در کامپیوتر خود استفاده کنید. این ابزار قابلیت اندازه گیری فاصله در واحدهای فوت و کیلومتر را دارد.

اگر از گوگل مپ در کامپیوتر خود استفاده می کنید، روی نقطه شروع در نقشه راست کلیک کنید. سپس گزینه Measure Distance را انتخاب کرده و نقطه پایانی مسیر خود را نیز انتخاب کنید تا گوگل مپ فاصله آن ها را اندازه بگیرد.

اگر برای این کار از گوشی خود استفاده می کنید، نقطه آغازین مسیر را با فشردن و نگه داشتن آن انتخاب منید، تا زمانی که علامتی روی آن آشکار شود. در پایین صفحه به قسمت منو رفته و گزینه Measure Distance را انتخاب کنید. اکنون شما خطی از نقاط آبی خواهید دید. برای تکان دادن آن ها روی مسیر، باید انگشت خود را روی صفحه و به جهتی که قصد اندازه گیری آن را دارید، بکشید. زمانی که به نقطه مورد نظر خود رسیدید، گزینه Add Point را انتخاب کنید. اکنون خط جدیدی از نقاط آبی روی صفحه نمایش داده می شود و این گونه می توانید فواصلی را که می خواهید اندازه بگیرید.

استفاده از گوگل مپ در مکان های داخلی

ممکن است تاکنون حین مسیریابی در یک فرودگاه بزرگ، به ویژه اگر مسافری حرفه ای نباشید، به مشکل برخورده باشید. یکی از نکات مثبت در استفاده از گوگل مپ این است که می توانید در ترمینال های ناآشنا نیز مسیر خود را پیدا کنید و روی نقشه گیت های نزدیک، رستوران ها، مغازه ها، محل های نشستن و سایر مکان های یک فرودگاه را مشاهده کنید.

برای استفاده از این ویژگی، ترمینالی را که به دنبال آن می گردید در گوگل مپ سرچ کنید. اکنون می توانید روی نقشه زوم کنید تا طبقات مختلف و بخش های متفاوت آن ها را پیدا کنید. این ویژگی را زمانی که در یک پاساژ یا مکان وسیع هستید نیز می توانید استفاده کنید.

ارسال نظر