اپلیکیشن Forecast فیسبوک آینده را پیشبینی می کند!

رسانه کلیک - فیسبوک در حال آماده سازی یک اپلیکیشن جدید به نام Forecast است که به کاربران اجازه می دهد تا سوالات خود را پیرامون یک موضوع مطرح کرده و آینده را پیشبینی کنند.

اپلیکیشن Forecast فیسبوک آینده را پیشبینی می کند!

چه زمان واکسن کووید 19 در دسترس قرار می گیرد؟ آیا Alf ریبوت جدید می شود؟ فیسبوک به دنبال پاسخ یا حداقل حدس هایی برای این سوالات است. اپلیکیشن iOS جدید این کمپانی به نام Forecast به افراد باتجربه در حوزه های مختلف اجازه پیش بینی داده و منتظر می ماند تا پیش بینی آن ها درست از آب در بیاید. افراد باتجربه ای که در هر زمان دعوت می شوند، علاوه بر پاسخ می توانند استدلال خود را نیز بیان کنند. سپس عموم افراد بسته به ذهنیت و احتمالات خود، به پیش بینی هر یک از متخصصین، رای می دهند. هدف ساخت اپلیکیشن Forecast به عنوان یک راهنمای کاربردی هنوز مشخص نیست.

طبق ادعای فیسبوک، اپلیکیشن Forecast از همین امروز آغاز به کار خواهد کرد. پژوهشگران بهداشت و افراد تحصیل کرده در رشته خاص نیز تاثیرات و نتایج ویروس کرونا را پیش بینی می کنند. تنها مشکل این برنامه آنجایی است که افراد باید به پاسخ ها رای بدهند؛ چراکه تنها دو انتخاب پیش روی آنان قرار می گیرد. همانطور که می دانید فیسبوک بارها به عنوان پلتفرمی برای نشر اخبار دروغ و اطلاعات غلط قرار گرفته و گمانه زنی های سطحی پیرامون یک موضوع حیاتی ممکن است باورهای ما را خدشه دار کند.

ظاهرا کاربران فعلی فیسبوک قادر هستند تا درباره موضوعات مختلف پست گذاشته و یا به طرح پرسش پیرامون آن ها بپردازند. بنابراین جستجوی بیشتر در این پلتفرم می تواند موجب یافتن سوالات بیشتر شود.

استفاده از اپلیکیشن Forecast بدون شک تجربه عجیبی خواهد بود؛ به ویژه آنکه هدف از طراحی آن هنوز به طور دقیق معلوم نیست. اگر فردی درباره یک موضوع و یا رویداد مهم سوالی داشته باشد، می تواند در منابع معتبر و قابل اعتماد به دنبال آن بگردد و در صورت لزوم، به فکر کسب اطلاعات بیشتر بیافتد. به نظر می رسد که اپلیکیشن Forecast این فرایند را در سطح نه چندان مطلوبی ساده تر می کند.

ارسال نظر