برنامه گوگل شیت به دو قابلیت جدید مجهز می شود

رسانه کلیک - کمپانی گوگل به تازگی دو ویژگی کاربردی به نام Smart Fill و Smart Cleanup را به برنامه شیت اضافه کرده است. در ادامه به معرفی این دو قابلیت می پردازیم.

برنامه گوگل شیت به دو قابلیت جدید مجهز می شود

در صورت داشتن مهارت کافی در نوشتن فرمول های مختلف، برنامه های صفحه گسترده ای نظیر مایکروسافت اکسل و گوگل شیت می توانند ابزار قدرتمندی به حساب آیند. با این حال یادگیری تمام ورودی ها و خروجی های این نوع اپلیکیشن ها بسیار زمانبر است. کمپانی گوگل به تازگی دو ویژگی جدید را به برنامه شیت اضافه کرده که موجب صرفه جویی در زمان می شود.

ویژگی اول به نام Smart Fill نام دارد. این ویژگی قبلا به عنوان قابلیت اسمارت کامپوز گوگل در برنامه های Gmail و Docs به کار گرفته شده است. عملکرد ویژگی Smart Fill را می توان در تصویر گیف بالا مشاهده کرد. در صورت تشخیص یک الگوی کاربردی، اسمارت فیل تلاش می کند تا ادامه یک متن را به طور خودکار کامل کند.

نکته جالب در مورد قابلیت Smart Fill این است که پس از اجرای عملیات خودکار، یک قاعده به جای اضافه کردن داده ها و بدون نیاز به ورودی کاربر ساخته می شود. بدین ترتیب کاربر کنترل بیشتری روی برنامه پیدا کرده و می تواند با استفاده از پیشنهادهای برنامه، روند کار خود را سرعت بخشد. در ضمن، قابلیت Smart Fill فرصت خوبی برای یادگیری نحوه عملکرد فرمول ها در برنامه شیت و امکان کاربرد آن ها در آینده به شمار می آید.

یکی دیگر از ویژگی های آینده برنامه گوگل شیت ، قابلیت Smart Cleanup نام دارد. با توجه به نام، Smart Cleanup سطر های تکراری را حذف کرده و هرگونه مشکل در قالب بندی را تشخیص داده و گزینه اصلاحی مربوطه را پیشنهاد می دهد.

این نخستین باری نیست که گوگل از یادگیری ماشین برای آسان سازی کارها در برنامه شیت استفاده کرده است. در سال 2017، قابلیت شناسایی زبان طبیعی به ابزار Explorer برنامه شیت اضافه شد. بهتر است بدانید که دو ویژگی جدید معرفی شده در این مطلب هنوز در دسترس کاربران قرار نگرفته است. در واقع قابلیت Smart Fill به احتمال زیاد در اواخر سال جاری به برنامه شیت اضافه می شود.

ارسال نظر