ارائه ویژگی‌های حریم خصوصی چشم‌گیر در نسخه جدید فایرفاکس برای اندروید

موزیلا، ویژگی Total Cookie Protection که قبلاً در نسخه‌ی دسکتاپ فایرفاکس ارائه شده است را به نسخه‌ی اندروید این مرورگر اضافه کرد.

ارائه ویژگی‌های حریم خصوصی چشم‌گیر در نسخه جدید فایرفاکس برای اندروید

قابلیت مذکور برای مقابله با ردیابی کاربران هنگام مرور وب‌سایت‌ها طراحی شده است. اما این ویژگی چگونه کار می‌کند؟ موزیلا نمونه‌ای کاملا جداگانه از اطلاعات را ایجاد می‌کند که کوکی‌ها در آن برای هر وب‌سایت به‌طور مجزا ذخیره می‌شوند. بدین‌ترتیب با جداسازی کوکی‌ها، وب‌سایت‌ها نمی‌توانند کاربران را ردیابی کنند.

XDA می‌نویسد، با نسخه‌ی جدید فایرفاکس اندروید، اگر اطلاعات خاصی را در یک وب‌سایت وارد کرده باشید، دیگر نمی‌توانید در سایر وب‌سایت‌ها ازطریق کوکی به آن داده‌ها دسترسی پیدا کنید. Total Cookie Protection اطلاعات و ترجیحات شما را روی همه‌ی دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌کند ولی برای انجام این‌کار باید در دستگاه‌های موردنظر وارد حساب کاربری موزیلای خود شوید.

موزیلا همچنین با قابلیتی به‌نام Firefox Relay، محافظت از ایمیل شما را در نسخه‌ی دسکتاپ مرورگر خود بهبود می‌دهد. این قابلیت هنگام ثبت‌نام در وب‌سایت‌ها، آدرس ایمیل واقعی کاربر را پنهان می‌کند. این شرکت اکنون امکان استفاده از ویژگی مذکور را فقط با یک کلیک روی ناحیه‌ی فرم‌های ثبت‌نام و تماس، فراهم کرده است.

موزیلا در سال گذشته نیز ابزارهای متعددی برای مبارزه با تهدیدات در فضای آنلاین ارائه کرده است. این شرکت همچنین ماه قبل ویژگی‌هایی مثل ClearURL و ReadAloud را برای نسخه‌ی اندروید فایرفاکس معرفی کرد.

ClearURL به کاربران اجازه می‌دهد کدهای وابسته‌ی اضافه و ناخواسته را از آدرس‌های URL حذف کنند که این مورد اشتراک‌گذاری پیوندها را آسان‌تر می‌کند. ReadAloud نیز ابزاری قدرتمند است که متن موجود در وب‌سایت‌ها را به‌ گفتار صوتی تبدیل می‌کند.

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر