اپلیکیشن ویدیویی توییتر برای تلویزیون‌های هوشمند در راه است

مدیرعامل جدید توییتر و ماسک در همین رابطه، اخیراً از برنامه‌های این شرکت برای تمرکز روی محتواهای ویدیویی خبر داده بودند.

اپلیکیشن ویدیویی توییتر برای تلویزیون‌های هوشمند در راه است

ایلان ماسک تایید کرد که توییتر در حال ساخت یک برنامه ویدیویی برای تلویزیون‌های هوشمند است. این تصمیم، احتمالاً بخشی از برنامه‌های جدید تو‌ییتر برای رشد محتواهای ویدیویی پلتفرم خود محسوب می‌شود.

ماسک در پاسخ به یکی از کاربران که در توییت خود نوشته است: «ما واقعاً به یک برنامه ویدیویی توییتر برای تلویزیون‌های هوشمند نیاز داریم. من ویدیوهای یک ساعته را در توییتر تماشا نمی‌کنم.» به‌سادگی پاسخ داد : «[این ویژگی] در راه است». وعده ماسک با استقبال نسبتاً خوبی مواجه شده و کاربری که پیشنهاد این برنامه را ارائه کرده بود، در پاسخ به آن نوشت:

«سپاسگذارم. روزی را می‌بینم که می‌توانم اشتراک خود در یوتوب را لغو کنم و دیگر هرگز به سراغ آن نروم.»

تمرکز توییتر روی ویدیو

ایلان ماسک

این مکالمه توییتری در حالی رخ داده که «لیندا یاکارینو»، مدیرعامل جدید این شبکه اجتماعی همراه با ماسک، اخیراً در جریان یک سخنرانی با سرمایه‌گذاران از برنامه‌های تو‌ییتر برای تمرکز بر ویدیو، تولیدکنندگان محتوا و مشارکت تجاری برای احیای کسب‌و‌کار این شرکت فراتر از تبلیغات دیجیتالی صحبت کرده بودند.

طبق گزارش رویترز از این موضوع، براساس یکی از اسلایدهای نمایش داده‌شده به سرمایه‌گذاران، ویدیوهای عمودی بیش از 10 درصد از زمانی که کاربران در توییتر سپری می‌کنند را به خود اختصاص می‌دهد.

«تاکر کارلسون»، مجری سابق شبکه فاکس نیوز، اوایل این ماه میلادی یک برنامه جدید را در این شبکه اجتماعی با نام « تاکر در تو‌ییتر » راه‌اندازی کرد که هر قسمت آن حدود 13 دقیقه است. به گفته یکی از منابع به رویترز، توییتر می‌خواهد در کنار ویدیوهای کارلسون و سایر سازندگان محتوا، تبلیغات و حمایت‌های مالی به فروش برساند.

توییتر وضعیت بسیار سختی را پشت سر می‌گذارد. علاوه بر هرج‌و‌مرج به‌وجود آمده در این شرکت پس از روی کار آمدن ایلان ماسک، تعدیل نیروی گسترده و اخراج/استعفا بسیاری از مدیران قدیمی، شرکت متا نیز درحال توسعه رقیب این شبکه اجتماعی است. اخیراً اولین تصویر رسمی از شبکه اجتماعی رقیب تو‌ییتر که شرکت مالک اینستاگرام در حال ساخت آن است، منتشر شده که نشان می‌دهد متا برنامه‌های جدی برای توسعه آن دارد.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر