تعداد کاربران سرویس PlayStation Now به 2.2 میلیون نفر رسید

رسانه کلیک - شرکت ژاپنی سونی چندی پیش در جلسه گزارش مالی اخیر خود اعلام کرد که تعداد کاربران سرویس PlayStation Now از مرز 2.2 میلیون نفر عبور کرده است.

تعداد کاربران سرویس PlayStation Now به 2.2 میلیون نفر رسید

شرکت سرگرمی های تعاملی سونی به تازگی جلسه ارائه گزارش مالی چند ماه اخیر خود را با حضور مدیران برگزار کرد که در جریان این نشست، تعداد کاربران سرویس پلی استیشن Now بیش از 2.2 میلیون نفر اعلام کرد. این در حالی است که این سرویس در شش ماه گذشته، تنها یک میلیون کاربر داشت که گویا تعداد مشترکین آن در چند ماه گذشته نزدیک به دو برابر شده است.

از جمله دلایلی که منجر به افزایش دو برابری تعداد کاربران سرویس PlayStation Now شده، می توان به انتشار بازی انحصاری Marvel's Spider-Man در این سرویس اشاره کرد. جدا از این عنوان، سونی در چند ماه اخیر عناوین مختلف و متنوعی را راهی این سرویس اشتراکی خود کرده است. به علاوه، امکان تجربه بازی ها به صورت آفلاین نیز در گسترش جامعه PS Now تاثیر مثبتی گذاشته است. با همه این ها، اگرچه پلی استیشن Now مسیر ترقی را در پیش گرفته، اما هنوز راه طولانی‌ای را برای رسیدن به محبوبیت ایکس باکس گیم پس مایکروسافت دارد و به احتمال قوی در شروع نسل نهم، سونی برای رقابت با حریف خود، توجه ویژه ای به این سرویس خواهد کرد.

دیگر سرویس اشتراکی پلی استیشن نتورک به نام پلی استیشن پلاس که امکان تجربه بخش چند نفره آنلاین بازی ها را برای کاربران خود فراهم می کند، به تازگی رکورد جدیدی را در زمینه تعداد مشترکین به ثبت رسانده است. به گفته سونی، در سه ماهه گذشته نزدیک به 2.7 میلیون نفر به جمع کاربران PS Plus ملحق شدند که با احتساب آن، تعداد کاربران این سرویس به 41.5 میلیون نفر رسیده است. جالب است بدانید که این سرویس در بازه مشابه سال گذشته میلادی تنها 36 میلیون نفر عضو داشت. البته، کمپانی سونی مدعی است که همه گیری ویروس کرونا و قرنطینه مردم در بیشتر نقاط جهان باعث شده تا فروش سرگرمی های دیجیتالی از جمله بازی ها به طور قابل توجهی افزایش یابد که این موضوع برای PSN و سرویس های اشتراکی آن نیز صادق است.

طبق گفته سونی و مایکروسافت، دو کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهند شد. با این حال، شیوع ویروس کرونا اگرچه صنعت بازی ها را با مشکلاتی روبه‌‌رو کرده، اما روند ساخت سیستم های جدید همچنان مطابق برنامه ریزی های پیشین ادامه دارد و حتی گزارش ها نشان می دهد که ردموندی ها فرآین تولید انبوه ایکس باکس جدید را به تازگی آغاز کرده است ( ایکس باکس سری ایکس در مرحله تولید به سر می‌برد ).

ارسال نظر