شرکت سونی تا به امروز حدود 40 میلیون پلی استیشن 5 فروخته است

سونی می خواهد در سال مالی جاری 25 میلیون واحد پلی استیشن 5 به‌فروش برساند تا یک رکورد برای کنسول آن محسوب شود.

شرکت سونی تا به امروز حدود 40 میلیون پلی استیشن 5 فروخته است

سونی اعلام کرده که در سه ماهه منتهی به 31 مارس 2023، 6.3 میلیون کنسول پلی استیشن 5 روانه بازار کرده است و فروش کلی این کنسول اکنون به 38.4 میلیون واحد رسیده است. با‌این‌وجود، فروش کنسول پرچمدار سونی در مقایسه با سه ماهه مشابه سال قبل (2 میلیون واحد) بیش از سه برابر شده است و غول ژاپنی 19.1 میلیون PS5 در طول سال مالی 2022 فروخته است.

عملکرد نرم‌افزار و بازی‌های پلی استیشن 5

بلومبرگ گزارشی درباره نتایج مالی سه‌ماهه اخیر سونی، توضیح می‌دهد که شرایط بخش نرم‌افزار پیچیده‌تر بوده است. درحالی‌که درآمد این شرکت از بازی‌ها به‌طور کلی افزایش پیدا کرده، اما واحدهای ارسال‌شده آن از 70.5 میلیون در سه ماهه چهارم سال 2021 به 68 میلیون در سه ماهه مشابه سال 2022 کاهش یافته است. کاربران فعال ماهانه شبکه پلی استیشن نیز از 106 میلیون نفر به 108 میلیون نفر افزایش پیدا کرده است و 47.4 میلیون نفر مشترک سرویس پلی استیشن پلاس بوده‌اند.

CNBC نیز در گزارش خود اشاره می‌کند که عملکرد سونی از نظر مالی به‌طور کلی قوی بوده و این شرکت سود 8.9 میلیارد دلاری را گزارش کرده است. درآمد نیز در طول این سه‌ماهه 35 درصد افزایش یافته و به حدود 22.5 میلیارد دلار رسیده است. آمار مربوط به فروش هدست پلی استیشن VR2 سونی که در طول این سه ماهه عرضه شد، اعلام نشده است.

سونی اطمینان دارد که این مسیر تا سال آینده ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی کرده که درآمدش برای سال مالی 2023، 7 درصد افزایش پیدا کند. بلومبرگ در گزارش خود پیش‌بینی سود سونی برای سال مال جاری را «محافظه‌کارانه» خوانده است. مالک برند پلی‌استیشن همچنین اعلام کرده است که قصد دارد در سال مالی جاری 25 میلیون واحد پلی استیشن 5 به‌فروش برساند که در صورت تحقق، یک رکورد برای کنسول آن خواهد بود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر