الکترونیکی شدن خدمات بستری و سرپایی در بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ

مدیرعامل بیمه آتیه‌سازان حافظ از الکترونیکی شدن خدمات بستری و سرپایی در بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ خبر داد.

الکترونیکی شدن خدمات بستری و سرپایی در بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ

علی خسروی امروز در نشست خبری درباره خدمات الکترونیکی آتیه‌سازان حافظ اظهار کرد: تنها بیمه تکمیلی دولتی درمان بیمه آتیه‌سازان حافظ است که بین 7 تا 10 میلیون بیمه شده دارد. آرزویی بود که بتوانیم به صورت الکترونیک رسیدگی‌های خود را انجام دهیم و نه به صورت کاغذی، که هم دقیق‌تر باشد و هم نظارت‌ها حساب‌شده‌تر شود.

خسروی با بیان اینکه مهم‌ترین مسئله اجرای گایدلاین‌هایی بود که وزارت بهداشت اعلام کرده بود و ما براساس اسنادی که از سمت بیمه‌های پایه می‌گیریم بتوانیم این گایدلاین‌ها را داشته باشیم، گفت: اتصال سامانه بیمه پایه و بیمه تکمیلی به یکدیگر امروز در بحث بستری اتفاق افتاد و دیگر نه بیمارستان احتیاج به اینکه اسناد خود را به صورت کاغذی به سمت بیمه‌های تکمیلی بیاورد، دارد و نه اینکه اگر بیماری خدمتی را دریافت کرد هم به صورت الکترونیک از طریق سامانه به دست کارشناسان بیمه آتیه‌سازان می‌رساند و هم از طریق اپلیکیشن می‌توانند اسناد خود را ارسال کنند.

مدیرعامل بیمه آتیه‌سازان حافظ هدف از این اقدام را مدیریت منابع آتیه‌سازان و حقوق بیمه شده و تسریع در پرداختی‌ها اشاره کرد و افزود: ما به عنوان بیمه تکمیلی درمان دولتی، می‌توانیم به تجزیه و تحلیلی که کارشناسانمان مدنظر دارند راحت‌تر برسیم و شفاف‌سازی در حوزه درمان تکمیلی صورت گیرد.

خسروی با بیان اینکه هفته دیگر از هوش مصنوعی بهره خواهیم برد، یادآور شد: به مرحله‌ای می‌رسیم که اسناد به صورت کاملا الکترونیک (هم پایه و هم تکمیلی و در کنار آن هوش مصنوعی) وجود خواهد داشت.

مدیرعامل بیمه آتیه‌سازان حافظ با بیان اینکه سه نوع بیمه پایه (بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و بیمه مسلح) داریم، گفت: حدود دو ماه پیش مراکز سرپایی الکترونیکی شد. در بحث بستری بیمه سلامت را شروع کردیم و این سامانه‌ها به یکدیگر متصل شده‌اند؛ به این معنی که در بیمه سلامت (هم سرپایی و هم بستری) ارائه خدمات کاملا الکترونیکی است و در بیمه تامین اجتماعی نیز از هفته آینده شروع خواهد شد.

خسروی درخصوص بحث پرداختی به بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی گفت: در بحث پرداختی به بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی نیز با پرداختی‌های انجام شده تقریبا 23 استان تا اسفند 1401 تسویه شده و از امروز نیز برای تسویه سایر استانها اقدام می‌شود.

مدیرعامل بیمه آتیه‌سازان حافظ اظهار امیدواری کرد تا سایر بیمه‌های پایه در کشور هم زیرساخت‌های لازم را در حوزه خدمات الکترونیکی فراهم کنند. ضمن اینکه شرایط فراهم شود تا هم بیمه‌های تکمیلی به صورت یکپارچه بشوند.

وی در خصوص زمان پرداخت هزینه‌ها به بیمه شدگان گفت: این زمان یک ماه تعریف شده است البته تلاش می‌شود که اسناد ارائه شده در یک زمانی 15 روز بررسی و مبلغ به حساب بیمه شده واریز شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر