تصاویر رسمی استون مارتین والکری منتشر شد؛ هایپرکاری جذاب!

رسانه کلیک - تصاویر رسمی استون مارتین والکری در اختیار رسانه ها قرار گرفت. این هایپرکار استثنایی به موتور 12 سیلندر تنفس طبیعی مجهز شده است.

تصاویر رسمی استون مارتین والکری منتشر شد؛ هایپرکاری جذاب!

شرکت استون مارتین تصاویر رسمی استون مارتین والکری را در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد. این هایپرکار از طراحی جذابی بهره می برد و در بازار باید با خودروهای مرسدس - ای ام جی One و مک لارن اسپیدتیل رقابت کند ( مک لارن Speedtail از راه رسید؛ هایپرکاری با حداکثر سرعت 402 کیلومتر بر ساعت ).

تصویری که از فضای داخلی این خودرو منتشر شده، خبر از طراحی کابین شبیه به خودروهای فرمول 1 این هایپرکار می دهد. در کابین این خودرو از فیبر کربن زیادی استفاده شده است.

استون مارتین Valkyrie به قدرتمندترین موتور تنفس طبیعی جهان مجهز می شود. موتور این هایپرکار که توسط شرکت Cosworth توسعه یافته، دارای 12 سیلندر است. این موتور که حجمی برابر با 6.5 دارد، می تواند قدرتی برابر با 1130 اسب بخار تولید کند.

خودروهای استون مارتین به صدای بی نظیر موتور مورد استفاده در آن ها مشهور هستند. در ماه گذشته یک کلیپ صوتی از موتور استون مارتین والکری در فضای مجازی منتشر شد که همه را شگفت زده کرد.

یکی از مسئولین استون مارتین اعلام کرده این خودرو در اواخر ماه جاری میلادی مراحل شبیه سازی خود را به پایان می رساند. با توجه به این موضوع انتظار می رود این خودرو در اواخر سال جاری میلادی و یا اوایل سال 2019 در پیست مورد آزمایش قرار بگیرد.

در ابتدا استون مارتین قصد داشت این خودرو را با وزنی نزدیک به 1000 کیلوگرم تولید کند ولی به علت تغییرات در برخی برنامه ها، وزن این خودرو مقداری افزایش پیدا کرد. این هایپرکار هیبریدی علاوه بر موتور بنزینی 12 سیلندر، از یک موتور برقی نیز بهره می برد.

این هایپرکار استثنایی تنها در 150 نمونه به تولید می رسد. شاید جالب باشد بدانید که تمام نمونه های این خودرو هم اکنون به فروش رسیده اند و خریداران برای تصاحب آن در آینده، مبلغی برابر با 3.2 میلیون دلار را به شرکت استون مارتین پرداخت کرده اند.

ارسال نظر