خودروهای نیسان به سیستم کنترل صوتی Alexa تجهیز می‌شود

 رسانه کلیک - خودروهای آینده به سمت آسان تر شدن و فعالیت کمتر رانندگان پیش می روند. سیستم کنترل صوتی نیز یکی از پیشرفت هایی است که در نسل جدید خودروها شاهد خواهیم بود.

خودروهای نیسان به سیستم کنترل صوتی Alexa تجهیز می‌شود

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، گزارشات حاکی از آن است که مدل های جدید BMW با سیستم کنترل صوتی کار می کنند. حال سیستم کنترل صوتی الکسا وارد اتومبیل های نیسان شده است.

کمپانی نیسان اعلام کرده که با این دستیار صوتی می توان از فاصله دور خودرو را کنترل و همچنین درهای ماشین را قفل یا باز کرد.

کارایی جدید الکسا می تواند با سخت‌افزارهای هوشمند سازندگان خودرو ارتباط برقرار کند و چندین وظیفه اساسی را از طریق دستورات ساده انجام دهد. از جمله این وظایف می توان به روشن و خاموش کردن خودرو، قفل یا باز کردن درب خودرو، بوق زدن و روشن یا خاموش کردن چراغ ها اشاره کرد.

این توانایی شگفت انگیز هم اکنون روی مدل های فعلی خودروهای نیسان در حال آزمایش است.

البته بسیاری از تحلیلگران، این پیشرفت سخت افزاری و نرم افزاری را در مقایسه با قابلیتی که BMW در آینده به بازار عرضه می کند، محدود خوانده‌اند، چرا که این غول خودروسازی اعلام کرده قابلیت درخواست اخبار یا مسیرهای رانندگی را در صفحه نمایش داشبورد خودروهایش بکار می برد.

با این حال استفاده از دستیار صوتی در اتومبیل های جدید آمازون را وارد رقابتی سخت با تکنولوژی Carplay اپل و Android Auto گوگل می‌کند.

شایان ذکر است؛ مالکان نیسان می توانند قابلیت صوتی جدید الکسا را در مدل های زیر استفاده کنند:

(Nissan Altima (2016-17

(Nissan Maxima (2016-17

(Nissan Murano (2017

(Nissan Pathfinder (2017-18

(Nissan Rogue (2016, 2017

(Nissan Rogue Sport (2017

(Nissan Sentra (2016-17

(Nissan TITAN (2017

(Nissan TITAN XD (2016-17

(Nissan GT-R (2017

(Nissan Armada (2018

ارسال نظر