تولید پژو 405 تا پایان امسال و پراید تا تیر 99 متوقف می شود

رسانه کلیک - رضا رحمانی به تازگی از توقف تولید پژو 405 GLX بنزینی تا پایان امسال خبر داده است. تولید پراید نیز در سال آینده متوقف خواهد شد.

تولید پژو 405 تا پایان امسال و پراید تا تیر 99 متوقف می شود

رضا رحمانی به تازگی با اعلام توقف تولید این خودروها، اعلام کرده است:

اصلاح ساختار و ساماندهی صنعت خودرو یکی از برنامه های جدی وزارت صمت است.

رحمانی در ادامه صحبت های خود خبر از توقف تولید پژو 405 GLX بنزینی تا پایان سال جاری داده است. در ماه های آینده شاهد توقف تولید 3 نوع پراید خواهیم بود. رحمانی در رابطه با زمان توقف تولید این محصولات گفت:

تولید این سه محصول در دی ماه 98، اردیبهشت و تیر 99 متوقف خواهد شد.

رحمانی علت توقف تولید این خودرو را ارتقای کیفیت و افزایش رضایت مردم اعلام کرد و گفت:

باید تلاش کنیم در کنار افزایش کمی خودروها، کیفیت آنها نیز افزایش یابد و در این راستا حذف برخی محصولات می‌تواند راهگشا باشد‌.

با توقف تولید این خودروها، باید شاهد ورود محصولات جدید به خط تولید باشیم. محصولاتی که وزیر صنعت، معدن و تجارت به آن ها اشاره ای نکرده است و تنها از جایگزین شدن آن ها به جای محصولاتی که از رده خارج می شوند، خبر داده است.

در گذشته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خبر از توقف تولید پراید در سال آینده داده بود ( شماره گذاری پراید از سال آینده متوقف می شود ). حال به نظر می رسد وزیر صمت نیز به خطرات بالای این خودرو پی برده و توانسته شرکت سایپا را برای توقف تولید آن راضی کند. باید دید در آینده چه خودرویی برای جایگزین شدن با پراید انتخاب می شود. امیدواریم این خودرو امنیت مناسبی داشته باشد تا افراد کمتری در تصادفات جاده ای کشته شوند.

ارسال نظر