شرط پلاک فعال برای متقاضیان خرید خودرو حذف شد

طی دور اول عرضه خودرو در سامانه یکپارچه حدود 950 هزار نفر شرکت کردند که در دور دوم به بیش از 1 میلیون نفر رسید.

شرط پلاک فعال برای متقاضیان خرید خودرو حذف شد

در جدیدترین مصوبه شورای رقابت یکی از شروط خرید خودرو صفر کیلومتر از آیین‌نامه حذف شده است. شرط پلاک فعال در بخشنامه‌های فروش این شورا اعلام نمی‌شود. بنابراین افرادی که مالک خودرو هستند، قادر به ثبت‌نام و خرید خودرو خواهند بود. البته این شرط با محدودیت اعلام شده است.

روابط عمومی مرکز ملی رقابت اعلام کرد که تبصره الحاقی به بند ۴ ماده ۴ دستورالعمل ۵۴۳ شورای رقابت موضوع این شرط بوده است. این تبصره توسط رئیس شورا و مرکز ملی رقابت به وزارت صمت، خودروسازان و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ابلاغ گردید. در این تبصره چنین آمده است:

  • کسانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند و عمر خودرو موضوع پلاک مذکور بیش از ۵ سال باشد، از ممنوعیت فوق مستثنی هستند. پیش از این هیئت تجدیدنظر در جلسه ۲۵۸ خود اعتراض خودروسازان نسبت به مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت مورخ ۱۱/۱۱/۱۴۰۱ را رد کرده بود.

طی دور اول عرضه خودرو در سامانه یکپارچه حدود 950 هزار نفر شرکت کردند. این رقم در دور دوم به بیش از یک میلیون نفر رسید. با وجود عدم اعلام آمار، برآورد می‌شود حدود 1.5 میلیون نفر متقاضی خرید خودرو از سامانه یکپارچه بوده‌اند. حال حذف شرط پلاک فعال از شرایط خرید خودرو باعث خواهد شد تا تعداد افراد ثبت‌نام‌کننده افزایش یابد. بنابر اعلام وزارت صمت، دور سوم عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر