شرایط فروش ایران‌خودرو ویژه سامانه یکپارچه مردادماه 1402 اعلام شد

نخستین خودروی ارائه‌شده در شرایط فروش ایران‌خودرو، وانت آریسان 2 دوگانه‌سوز با قیمت 383 میلیون تومان است.

شرایط فروش ایران‌خودرو ویژه سامانه یکپارچه مردادماه 1402 اعلام شد

در ادامه اعلام شرایط فروش ایران خودرو برای متقاضیان سامانه یکپارچه، این شرکت بخشنامه‌ای را تحت عنوان مرحله چهاردهم اعلام کرد. در این بخشنامه سه خودرو تارا اتوماتیک، وانت آریسان 2 دوگانه‌سوز و هایما S5 با پرداخت قطعی و موعد تحویل فوری عرضه شده‌اند. متقاضیان واجد شرایط این طرح مشمول بخش سوم اولویت‌های تابستان 1402 و بخش اول اولویت‌های پاییز 1402 هستند. این گروه از متقاضیان در مرحله اول سامانه یکپارچه که اسفندماه 1401 برگزار شد، شرکت کرده بودند. همانند همیشه، ایران خودرو با ارسال پیامک به متقاضیان، آن‌ها را از این بخشنامه فروش مطلع کرده است.

جدول شرایط فروش ایران خودرو ویژه مردادماه 1402:

شرایط فروش ایران خودرو مردادماه 1402

نخستین خودروی ارائه‌شده در شرایط فروش ایران خودرو، وانت آریسان 2 دوگانه‌سوز با قیمت 383 میلیون تومان است. درحال‌حاضر قیمت این خودرو در بازار آزاد به 368 میلیون تومان سقوط کرده، بنابراین بعید به‌نظر می‌رسد متقاضیان با پرداخت 383 میلیون تومان و انتظار 90 روزه، برای دریافت وانت آریسان 2 اقدام کنند.

دومین محصول ارائه‌شده در شرایط فروش ایران خودرو، هایما S5‌ است. اختلاف قیمت بازار و کارخانه این خودرو در حدود 200 میلیون تومان است. بنابراین امکان دارد که متقاضیان 90 روز کاری را برای دریافت هایما خود صبر کنند.

درنهایت به تارا اتوماتیک با قیمت 490 میلیون تومانی می‌رسیم. قیمت این خودرو در بازار هم‌اکنون حدود 750 میلیون تومان است. بنابراین خرید تارا اتوماتیک از ایران خودرو با سود 250 میلیون تومانی برای مشتریان همراه خواهد بود. البته قیمت تارا اتوماتیک طی ماه‌های اخیر کاهش یافته است و امکان کاهش بیشتر آن نیز دور از انتظار نیست. بنابراین امکان دارد تا زمان تحویل خودروها، یعنی سه ماه دیگر، میزان سود حاصل از خرید تارا اتوماتیک و هایما S5 نسبت به حال کاهش یابد.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر