رونمایی از اولین امداد خودرو هوشمند ایران، حاصل اتحاد دلفین و لاماری

یکشنبه نهم مهرماه شرکت دلفین در رویداد رونمایی از نوآوری های خود از اولین امداد خودرو هوشمند در ایران که در خودروهای لاماری پیاده سازی شده رونمایی کرد.

رونمایی از اولین امداد خودرو هوشمند ایران، حاصل اتحاد دلفین و لاماری

به گزارش کلیک در این رویداد محمدمهدی شیران، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل دلفین از تعهد و مسئولیتی که از ابتدای آغاز به کار این شرکت در سال 1388  چراغ راه آنها شده است گفت:« ما از سال ۸۸ با ورود فناوری GPS به فکر تغییراتی نوآورانه در این مسیر افتادیم و با همکاری با شهرداری فعالیت‌هایمان را بسط و توسعه دادیم. مشاهده موقعیت خودروها در خدمات شهری شهرداری اولین بخش‌هایی بود که وارد آن شدیم و کم‌کم به سنسورهای جانبی خودروها ورود کردیم.»

6

سپس در سال 1391 با بررسی خواسته های متفاوت مشتریان دلفین با اضافه کردن نسل جدید سنسورهای مختلف، سبد محصولات خود را گسترده‌تر کرد تا جوابگوی طیف بیشتری از مشتریان خود باشد.

و در سال 1400 با آمدن فناوری های جدید وارد حوزه فناوری‌های حمل‌ونقل، ردیابی و تعقیب خودرو شدند و علیرغم تحریم ها و نوسانات سرسام آوری ارزی پا پس نکشیده‌اند و با ورود به حوزه خودروهای متصل و کنار هم قرار دادن نیازهای خودروهای متصل و مدیریت هوشمند ناوگان فصل تازه‌ای را باز کردند.

3

در ادامه مراسم فاطمه‌جمالی، هم‌بنیان‌گذار و مدیرتوسعه محصول دلفین از آخرین فناوری‌های سخت‌افزاری در حوزه خودرو گفت:«هر سازمان و شرکتی که خود را تکنولوژی محور می‌داند باید به دنبال آخرین فناوری‌های جهانی باشد و ترندهای جهانی را دنبال کند و گرنه نمی‌تواند خود را در برابر تغییرات مقاوم کند و از سویی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.»

مدیر توسعه محصول دلفین به شرح جزئیات فناوری‌های استفاده شده در سنسورهای شرکت دلفین پرداخت. یکی از جدیدترین محصولاتی که به سبد آنها اضافه شده‌است ADAS یا دستیار پیشرفته راننده است که انقلابی در حوزه فناوری های جدید می باشد. از جمله قابلیت های آن ذخیره‌سازی 20 چهره مجزا به عنوان راننده، تشخیص خواب‌الودگی و حالت‌های رفتاری راننده که می‌تواند امکان کنترل و مراقبت از راننده را فراهم کند و جلوی بسیاری از حوادث جاده‌ای را بگیرد.

1

در ادامه این رویداد مهدی صمدانی، مدیر فنی دلفین به معرفی نوآوری‌های نرم‌افزارهای دلفین پرداخت و گفت:«در واقع داده‌های درست محور تصمیم‌گیری هستند و ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب است که می‌تواند به ساختاری کارآمد بی‌انجامد.»

رونمایی از امدادخودروی هوشمند

5

ماشین لاماری حالا به کمک این شرکت، با اضافه شدن تجهیزات جانبی به اولین امداد خودرو هوشمند ایران تبدیل شده است، که در این مراسم با برقراری ارتباط با یک خودرو از راه دور از این سیستم رونمایی شد.

بررسی رفتار راننده، نظارت تصویری، عیب‌یابی از راه دور و تماس اضطراری از ویژگی‌های سیستم امدادخودروی هوشمند دلفین است.

لاماری امداد به 2 دوربین مجهز است که فعالیت‌های انجام گرفته در داخل و همچنین خارج از این خودرو را رصد می‌کند. هدف از قرار گیری این دوربین‌ها ثبت اطلاعات و اتفاق‌ها در مسیر خدمت رسانی خودرو امداد لاماری است.

4

طبق گفته صمدانی قرار است حدود 32 دستگاه از این خودروهای سرویس بین نمایندگی‌های لاماری در سراسر کشور توزیع شود، به‌طوری‌که هر نمایندگی یک یا دو دستگاه خودرو امدادی داشته باشد تا برای ارائه خدمات به مشتریان استفاده کند.

در پایان مراسم تفاهم‌نامه‌ای در راستای همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری میان ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان حمل‌ونقل و فضایی، دانشگاه‌های علم و صنعت، علامه طباطبائی و تربیت مدرس و شرکت اعتماد امن گسترلیان امضا شد.

130

دلفین اسپادانا با بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت در حوزه مدیریت ناوگان، تلاش می‌کند کاربردی‌ترین راهکارها و محصولات هوشمندسازی ناوگان خودرویی را برای رفع چالش‌ها در این حوزه در اختیار مشتریان قرار دهد. دلفین اسپادانا یکی از شرکت‌های زیرمجموعه «گروه دلفین» بوده و از تجربیات این گروه برای کمک به کسب‌وکارهای دارای ناوگان خودرویی برای پیشتازی و همچنین اجرای تحول دیجیتال استفاده می‌کند.

 

 

ارسال نظر