نسخه اصلی آیفون نه سال قبل توسط استیو جابز رونمایی شد

دقیقاً 9 سال قبل در 9 ژانویه سال 2007، استیو جابز به روی صحنهMoscone Center در شهر سانفرانسیسکو رفت و چند خبر غیرمنتظره را اعلام کرد: اول‌ از همه، شرکتی که او خود تأسیس کرده بود، نامش از Apple Computer Inc به Apple Inc تغییر کرد.

نسخه اصلی آیفون نه سال قبل توسط استیو جابز رونمایی شد

به گزارش کلیک، دستگاه دیجیتال Apple TV به‌صورت رسمی معرفی شد و با رونمایی از گجتی که به سرعت تبدیل به سرعت به سودآورترین محصول شرکت تبدیل گشت، تاریخ‌ساز شد.
در حقیقت، 9 ژانویه سال 2007 را می‌توان به‌عنوان تاریخ تولد آیفون در نظر گرفت، زمانی که کلیه شایعات پایان گرفت و دستگاه به‌طور رسمی معرفی شد. درواقع، درست قبل از معرفی آیفون، استیو جابز با سرهم کردن سه دستگاه، با نام‌های یک " آیپاد صفحه بزرگ با کنترل‌های حسی"، یک " تلفن همراه انقلابی " و "یک ارتباط‌دهنده اینترنتی انقلابی " کمی سربه‌سر تماشاگران گذاشت. تنها چند لحظه طول کشید تا برای تمامی حضار در Moscone Center مشخص گردد که این سه دستگاه جدا از هم نیستند، بلکه یک تجمیع نوآورانه از ویژگی‌های تمام گجت‌های ذکرشده است.
نسخه اصلی آیفون چند ماه بعد به بازار آمد، در 29 ژوئن سال 2007 و با قیمت 499 دلار برای مدل 4 گیگابایتی، 599 دلار برای مدل 8 گیگابایت عرضه شد. به‌دلیل اینکه دستگاه اولین در نوع خود بود از تعداد زیادی نقص رنج می‌برد دریافت ضعیف سیگنال 3G یکی از چندین ایراد مهم بود اما در انتها، در مقیاس جهانی به‌عنوان دستگاهی انقلابی و پیشرو مورد ستایش قرار گرفت. مجله تایم حتی آن را اختراع سال نامید.
نه سال بعد، خانواده آیفون کماکان در حال قوی‌تر شدن با استفاده از فناوری‌های جدید است. آیفون ۷ که در سال بعد خواهد آمد، همین حالا موضوع تمام شایعاتی شده که تعدادی از آن‌ها بسیار جالب و فریبنده است.

ارسال نظر