صدای فضایی در کیت واقعیت مجازی گوگل

پس از مشاهده گزارش هایی مبنی بر راه اندازی واحد واقعیت مجازی در شرکت گوگل و انتصاب «کلی باور» به سمت ریاست این واحد، اخباری در خصوص اینکه گوگل صدای فضایی را برای کیت توسعه نرم افزار کاردبورد خود (یا همان هدست مقوایی واقعیت مجازی) در نظر گرفته، به گوش می رسد.

صدای فضایی در کیت واقعیت مجازی گوگل

به گزارش کلیک، این اقدام جدید گوگل از آن جهت قابل توجه است که افزودن قابلیت صدای سه بعدی به این کاردبورد و در نتیجه عمیق تر کردن تجربه استفاده از واقعیت مجازی، گام بزرگی از سوی شرکت گوگل محسوب می شود. این موضوع بدین معنی است که توسعه دهندگان قادر خواهند بود به جای تفکیک صداها در بلندگوهای چپ و راست، صداها را آن گونه که انسان ها می شنوند، تولید کنند. زمانی که شما این قابلیت را در برخی برنامه های کاربردی به روزرسانی شده این کاردبورد امتحان کنید، قطع به یقین از تغییراتی که این قابلیت در استفاده از واقعیت مجازی به وجود آورده، لذت فراوانی خواهید برد. این قابلیت جدید، کاردبورد گوگل را نسبت به دستگاه های پیشرفته تر و گران تر موجود در بازار کمی رقابتی تر می کند.
این امکان جدید به این ترتیب عمل می کند که کیت توسعه نرم افزاری موقعیت سر شما را با موقعیت صدا ترکیب می کند و مثلا صدایی که از سمت راست می آید با کمی تاخیر به گوش چپ شما می رسد. در همین خصوص، گوگل اعلام کرده که این قابلیت جدید، میزان استفاده از پردازشگر مرکزی تلفن تان را نسبت به قبل تغییر محسوسی نمی دهد. علاوه بر این، توسعه دهندگان برنامه های کاربردی می توانند کیفیت هر صدایی با دقت بالا را کنترل کنند. همچنین این کیت به شما امکان تعیین اندازه و جنس مواد داخل محیط مجازی تان را می دهد. صرف نظر از این که تنظیمات چه باشند، این اقدام به کاربران این امکان را می دهد تا در واقعیت مجازی بیشتر غرق شوند. این تجربه بهتر به خاطر این است که هم اندازه و هم جنس مواد محیط مجازی تان در تعیین کیفیت صدایی که باید پخش شود نقش به سزایی دارند.

گوگل معتقد است استفاده از این صدای فضایی جدید بسیار ساده است. در حال حاضر توسعه دهندگانی که تنها در زمینه اندروید فعالیت می کنند، یک رابط برنامه نویسی نرم افزار جاوا را در اختیار دارند که برای شبیه سازی صداها و محیط های مجازی به کار می رود. همچنین توسعه دهندگانی که برنامه های کاربردی را برای اجرا در پلتفرم های مختلف می سازند، مجموعه جامعی از ابزارهای تولید اصوات را در اندروید، ویندوز، سیستم عامل ایکس و iOS در اختیار دارند.
منبع:Androidheadlines

ارسال نظر