ماساژ درمانی معجزه‌آسا برای گردن درد

رسانه کلیک - ماساژ درمانی برای گردن درد عملکرد شگفت انگیزی دارد. ماساژ درمانی می تواند برای بیماری های مفصلی مانند آرتروز گردن بسیار مفید باشد.

ماساژ درمانی معجزه‌آسا برای گردن درد

با وجود افزایش اطلاعات مردم در مورد ماساژ و فواید آن برای بدن و سلامتی، هنوز هم افراد زیادی هستند که به ماساژ با دید لاکچری نگاه می‌کنند. به این مفهوم که انجام ماساژ یک کار اضافی بوده و فقط مخصوص افرادی است که پول اضافی دارند. مطمئناً اگر این افراد از تاثیر فوق العاده ماساژ در روند بهبودی بسیاری از بیماری‌ها و همچنین سلامت و روح و روان آگاه شوند این نگرش خود را عوض خواهند کرد.

یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند بیماری‌های مفصلی به خصوص آرتروز گردن است. دلایل زیادی برای گسترش این بیماری در بین مردم وجود دارد ولی ما باید علاوه بر فهمیدن این دلایل روش‌های سریع درمان آن را نیز بدانیم. یکی از راه‌های بی‌خطر برای درمان آرتروز موجود در گردن و گردن درد‌های مختلف، ماساژ درمانی است. در مقاله قصد داریم چند نوع ماساژ را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با انجام آن‌ها از شر گردن درد‌های خود خلاص شوید.

روش عالی برای بهبود درد گردن

همآنطور که می‌دانید آرتروز گردن به تغییرات ایجاد شده در مهره‌های مربوط به آن و همچنین ساییدگی مهره‌ها به هم گفته می‌شود. هرچه از سن ما بالاتر میرود امکان مبتلا شدن به آرتروز نیز بیشتر می‌شود به صورتی که احتمال آن در افراد بالای ۴۰ سال بسیار بالا است.

عواملی مانند حرکات نامناسب با گردن، جلوه و عقب کردن ناگهانی گردن، انجام کارهای سخت و… می‌توانند باعث آرتروز گردن شوند. دانشجویان و دانش آموزان و همچنین کارمندان افرادی هستند که به دلیل نشستن‌های نامناسب پشت میز بسیار در معرض این نوع آرتروز قرار دارند. اگر شما نیز جزو این افراد هستید باید بسیار در نحوه نشستن خود به درد کنید.

اگر شما نیز بیماری آرتروز گردن دارید می‌توانید با استفاده از ماساژ آن را درمان و یا دردهای آن را کاهش دهید. برای اینکه از فواید ماساژ برای گردن درد بهره‌مند شوید هم می‌توانید از دستگاه ماساژور استفاده کنید و هم می‌توانید ماساژ سنتی را در برنامه خود قرار دهید.

تاثیر دستگاه‌های ماساژور در بهبود گردن درد

اگر می‌خواهید به صورت طولانی مدت ماساژ را روی اندام‌های مختلف بدن خود به خصوص روی گردنتان انجام دهید و در قبال آن هزینه کمی نیز پرداخت کنید بهتر است که یک دستگاه ماساژور برای خانه یا محل کارتان خریداری نمایید. این نوع دستگاه‌ها به ‌ای ساخته شدند که می‌توانند بهترین نوع ماساژ را روی گردن شما انجام دهند.

در بین دستگاه‌های ماساژور مبل‌های ماساژور یا همان صندلی ماساژ بیشترین هزینه خرید را دارد. اگر شما نمی‌توانید این هزینه را پرداخت کنید نیازی به نگرانی نیست چرا که دستگاه‌های مخصوصی برای ماساژ گردن وجود دارند.

برای ماساژ دادن ناحیه گردن خود می‌توانید یک ماساژور دستی گردن خریداری نمایید. این نوع دستگاه مخصوص گردن شما بوده و می‌تواند تمامی نواحی شانه و گردن‌تان را مورد ماساژ قرار داده و آرتروز گردن شما را درمان کند.

در ادامه ما سه نوع ماساژ برای شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید برای درمان آرتروز گردن خود از آن‌ها بهره ببرید. همانگونه که بیان شد اگر دستگاه ماساژور خریداری کنید نیاز به انجام این نوع ماساژ‌ها در درمانگاه‌های مخصوص ماساژ نخواهید داشد ولی اگر قصد خرید این نوع دستگاه‌ها را ندارید می‌توانید در مراکز ماساژ این نوع ماساژ‌ها را از درمانگر‌ها بخواهید.

انواع ماساژ برای گردن درد و آرتروز گردن

بسیاری از پزشکان برای بیمارانی که دچار گردن درد هستند علاوه بر داروهای مختلف ماساژ را نیز در نسخه‌هایشان به کار می‌برند. ماساژ می‌تواند ماهیچه‌های مربوط به گردن تان را آرام کرده و تنش‌های موجود در آن‌ها را از بین ببرد.

۱ - ماساژ لنفاوی :

حرکات این ماساژ بصورت ای است که ضربات ملایم و مرتب برروی عضلات شما وارد می‌شود که این کار کمک می‌کند که مایع لنفاوی بدن شما از طریق جریان خون از بدنتان خارج شود. اگر ورم مفاصل دارید می‌توانید این نوع ماساژ را انتخاب کنید. دلیل این امر این است که افزایش مایع لنف در بدن باعث به وجود آمدن ورم و درد می‌شود که این دردها با انجام ماساژ لنفاوی از بین خواهد رفت.

۲ - ماساژ سوئدی:

این نوع ماساژ رایج‌ترین نوع ماساژی است که در مراکز درمانی انجام می‌پذیرد. ماساژ سوئدی برای گردن درد و دردهای مربوط به این ناحیه بسیار مفید واقع می‌شود. تکنیک‌های ماساژ سوئدی به این صورت است که از حرکت‌های بلند و دایره‌ای و همچنین مالش برای نرم کردن ماهیچه‌هایی که سفت شده‌اند بهره برده می‌شود.

همچنین انجام این نوع ماساژ باعث خواهد شد که جریان خون در عضلات گردن شما افزایش پیدا کرده و درد‌های موجود در این ناحیه تسکین پیدا کند.

۳ - ماساژ شیاتسو :

در ماساژ شیاتسو درمانگر با استفاده از روش‌های مخصوص نقاط خاصی از بدن را تحریک می‌کند تا بتواند به درد آرتروز شما کمک کرده و آن را کاهش دهد. تشخیص این نقاط در بدن توسط افراد عادی امکان پذیر نیست و فقط درمانگرها می‌توانند آن‌ها را شناسایی کنند. هدف اصلی از انجام این نوع ماساژ به تعادل رساندن جریان انرژی در بدن است.

همانگونه که مطالعه کردید شما می‌توانید با انجام این ماساژ‌ها و یا با استفاده از دستگاه‌های ماساژور مختلف آرتروز گردن خود را درمان کرده و یا در حداقل‌ترین حالت ممکن دردهای آن را بشدت بهبود داده و از پیشرفت آن جلوگیری کنید.

بهترین کار برای افراد آماتور و همچنین افرادی که زمان زیادی را نمی‌توانند برای ماساژ اختصاص دهند این است که یک دستگاه ماساژور مخصوص گردن برای خانه خود خریداری نمایند.

مادر تیم میسرست بهترین و با کیفیت‌ترین دستگاه‌های ماساژور را با مناسب‌ترین قیمت برای شما فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید به صورت رایگان با مشاوران ما ارتباط برقرار کرده و از تجربیات آن‌ها در خرید دستگاه ماساژور استفاده کنید.

ارسال نظر