۲۰۱۸ Seat Leon را بشناسید؛ یک خودروی چند منظوره

رسانه کلیک - ۲۰۱۸ Seat Leon یکی از خودروهای کوچک و جذاب در بازارهای جهانی است. در ادامه یا این خودرو بیشتر آشنا شوید.

۲۰۱۸ Seat Leon را بشناسید؛ یک خودروی چند منظوره

خودرو Seat Leon بسیار شبیه گلف است اما از نظر طراحی بیرونی، اسپرت‌تر از گلف به نظر می‌رسد. ۲۰۱۸ Seat Leon در بعضی از قطعات خود مانند: چراغ‌ها، جلو پنجره و همینطور در داخل کابین تغییراتی ایجاد کرده است.

صفحه نمایش مدل پایه Seat Leon تقریبا ۵ اینچ است و چهار چرخ آن هم استاندارد نیست؛ اما در مدل‌های بالاتر صفحه نمایشگر ۸ اینچی با عملکرد آسان دارد که قابلیت اتصال موبایل از طریق برنامه‌های اندروید اتو یا اپل کارپلی و یا میرورلینک (برای افرادی که گوشی‌های اندروید و آیفون ندارند) دارد. اطراف صفحه نمایشگر ۸ اینچی خطوط براق ایجاد شده است؛ با این که کیفیت مواد استفاده شده داخل کابین عالی است اما داخل خودرو تاریک و کسل کننده می‎باشد. در مدل fr، روی فرمان خطوط قرمز دیده می‌شود و صندلی‌ها اسپرت هستند، با وجود راحتی کابین، داخل کابین خودرو این مدل هم خسته کننده است. فضای درهای خودرو برای جا دادن بطری‌های بزرگ مناسب و کافی است و علاوه بر این روی کنسول وسط هم جا برای بطری، لیوان و گوشی وجود دارد. فضای صندلی‌های عقب این خودرو برای ۳ بزرگسال کافی است؛ با وجود تونل گاردان در صندلی‌های عقب، صندلی وسط عریض است و جا دادن صندلی کودک بسیار راحت است؛ تنها ایراد وارده بر آن باریک بودن فضای پای صندلی‌های عقب است. فضای صندوق عقب خودرو جادار و قابل تنظیم است (می توانید ارتفاع آن را زیاد یا کم کنید) و لاستیک زاپاس هم در آن قرار گرفته است. در دو طرف صندوق بست قلاب وجود دارد اما از سوکت ۱۲ ولتی خبری نیست. برای افزایش فضای بار صندوق، صندلی‌های عقب به طور کامل تا می‌شوند.

رانندگی با خودرو Seat Leon در شهر بسیار آسان است؛ تمام کنترل‌ها به طور مثال فرمان و کلاچ خودرو نرم هستند. تعویض دنده به دلیل کوچک بودن آن حس شتاب را به راننده منتقل نمی‌کند؛ با این حال عملکرد آن در حالت اتوماتیک بسیار خوب است. سیستم تعلیق این خودرو از گلف سفت تر است و عبور از دست اندازها را داخل شهر بیشتر متوجه می‌شوید. در مدل fr، به خاطر پایین بودن خودرو بیشتر متوجه دست اندازها خواهید شد و هم اینکه در این خودرو به دلیل اینکه شیشه بسیار بالا است خیلی پایین به نظر می‌رسید و این باعث اسپرت به نظر رسیدن خودرو می‌شود. شیشه عقب خودرو خیلی بالا قرار گرفته و با افزایش سرعت تعلیق کم اهمیت می‌شود و متوجه صدای زوزه باد خواهید شد. موتور این خودرو ۱.۴ لیتری بنزینی توربو سریع و نرم است و مصرف بنزین آن بالای ۴۰ مایل در هر گالن است.(تمام موتور های طراحی شده برای Seat Leon خوب هستند). در مسیرهای پر پیچ و خم متوجه تعلیق اسپرت تر و سفت تر خودرو خواهید شد چون هندلینگ بسیار خوبی دارد و سر پیچ خودرو را به مسیر خود بر می‌گرداند.

از معایب این خودرو می‌توان به: کنترل گرهای کوچک و چرخنده برای تنظیم صدا، دستگیره‌های استفاده شده در داخل کابین (جنس مواد استفاده شده برای آن ها خوب نیست)، نداشتن فضا برای قرار دادن عینک آفتابی و نداشتن کنسول عقب برای استراحت دست اشاره کرد. آپشن‌های این خودرو می توان: برای حمل کردن بارهای بلند می‌توانید پشت صندلی سرنشین جلو را بخوابانید، قابلیت شارژ وایرلس گوشی همراه، امکان انتخاب ۸ رنگ مختلف برای نور داخل خودرو و تغییر شدت نور، فضای اضافی زیر صندلی‌های جلو برای قرار دادن وسایلی مانند آیپد را نام برد.

با توجه به اینکه سایت دیوار هم اکنون بزرگترین بستر درج آگهی رایگان خودرو به شمار می رود برای خرید و فروش خودرو Seat Leon مدل ۲۰۱۸ به آگهی‌های خرید خودرو مراجعه کنید.

ارسال نظر