کالاهای اصل شهر بانه را چگونه تشخیص دهیم؟

رسانه کلیک - بانه شهری در کردستان و در 20 کیلومتری مرز ایران و عراق وجود دارد. مردم بانه با کردی سورانی و با لهجه سلیمانیه صحبت می‌کنند. دین مردم این شهر سنی و پیرو شافعی (از امامان اربعه اهل سنت) هستند.

کالاهای اصل شهر بانه را چگونه تشخیص دهیم؟

منطقه آزاد تجاری بانه بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی، شاهراه ورود لوازم خانگی بخصوص لوازم صوتی و تصویری به کشور است. و به دلیل ارزان بودن شاید اصلا فکر کنید که اجناس اصل نباشند. در ادامه‌ مطلب سوالاتی درباره خرید محصولات اصل در بانه نکاتی اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌های کالای اصل که باید دقت کرد

1.بسته بندی

کالاهای معتبر، بسته‌بندی کامل‌تری نسبت به غیر اصل آن دارند و بسته‌بندی کالاهای اصل جنس بهتر و مرغوب‌تری دارند و کامل هستند.

2.با دقت بررسی کنید

همیشه هر کالایی را که خریداری می‌کنید ، حتما علامت استاندارد و آرم تجاری کالا را بررسی کنید اما همیشه کالاهای تقلبی ارزان‌تر از اصل آنها نیستند ممکن است قیمت غیر اصل آن با کالای اصلی یکی باشد.

3.خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش برای یک کالا مهم است اما دلیل بر تقلبی نبودن کالا نیست. به عنوان مثال لوازم خانگی در بانه بدون گارانتی هستند اما دلیل بر تقلبی بودن اجناس بانه نیست‌، بلکه تمامی اجناس با ضمانت‌نامه کتبی و رسمی به شما ارائه می‌شود و شما هزینه اضافی بابت گارانتی‌هایی که در شهرهای دیگر بابت اجناس می‌پردازید را متحمل نمی‌شوید.

چرا از بانه خرید کنیم؟

همان‌طور که گفتیم بانه به دلیل موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد مسیر اصلی ورود لوازم خانگی به ایران است. به همین دلیل اجناس در بانه اصل بوده و به دلیل اینکه هزینه گمرک پرداخت نمی‌شود هزینه کالاها در بانه ارزان‌تر از دیگر نقاط کشور هستند. و نکته‌ای که شاید شما را نگران کند نداشتن گارانتی روی اجناس است اما دلیل به تقلبی بودن آنها نیست‌، بلکه تمامی اجناس با ضمانت‌نامه کتبی و رسمی به شما ارائه می‌شود و شما هزینه اضافی بابت گارانتی‌هایی که در شهرهای دیگر بابت اجناس می‌پردازید را متحمل نمی‌شوید.

خرید کالاهای برقی بانه

کالاهای برقی همیشه اهمیت زیادی در خرید ما دارند. زیرا وسایل اصلی یک خانه را شامل می‌شوند پس برای خرید آنها باید توجه بیشتری داشته باشیم.

1. یخچال

فرق یخچال اصل و بدل را از 2راه می‌توان تشخیص داد:

اول این که به نوع بسته‌بندی و ساختار لوگو و برند آن توجه کنید که می‌توانید با یک سرچ ساده انگلیسی در اینترنت لوگو و نوع بسته‌بندی اصلی آن را به دقت مشاهده کنید.

ثانیا قبل از خرید حتما در گوگل مدل‌، برند و مشخصات ظاهری کالای مورد نظر خود را به دقت مشاهده کنید.

2. تلویزیون

تلویزیون‌های اصل و بدل چه تفاوتی باهم داشته باشند؟

بررسی تطابق شماره سریال دستگاه، با شماره‌ای که روی کارتن و پشت دستگاه مشاهده می‌شوند، بسیار اهمیت دارد. محصولات اصل دارای بدنه‌ و بسته‌بندی با کیفیت و بی‌عیب هستند، اما به دلیل کارگاه‌های غیراستانداردی که در آن محصولات تقلبی تولید می‌شوند، امکان وجود زدگی، لبه‌های تیز، سطوح پوسته‌پوسته‌شده و بی‌کیفیت وجود دارد.

3. لباسشویی

تنها یک راه برای شناسایی لباسشویی اصلی از تقلبی وجود دارد‌. با این همه کارهایی که برای جلوه دادن یک لباسشویی تقلبی به جای اصلی مانند تعویض بسته‌بندی و تعویض لوگو و برند انجام می‌دهند فقط یک راه برای تشخیص باقی می‌ماند، اینکه شما با سرچ برند و مدل دقیق لباسشویی در اینترنت لباسشویی مورد نظرتان را پیدا کنید. حتما به انگلیسی سرچ کنید.

با سرچ مدل و برند لباسشویی به لاتین معمولا اولین گزینه‌هایی که گوگل پیشنهاد می‌کند سایت اصلی همان برند است که شما می‌توانید با باز کردن و مشاهده عکس اصلی آن مدل متوجه بشوید که لباسشویی را که شما انتخاب کرده‌اید آیا اصلی است یا تقلبی.

4. ظرفشویی و کولر گازی

تنها یک را مانند تمامی نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم برای تشخیص ظرفشویی اصل و کولرگازی اصل وجود دارد. در این آشفته بازار که پر است از لوگو های تقلبی و برچسب های رنگی و حتی در بعضی موارد حکاکی‌های لیزری روی ماشین ظرفشویی و کولر گازی درج شده فقط یک راه می‌ماند آن هم سرچ مدل و برند مد نظر شما در اینترنت است.

و حالا خرید اینترنتی از بانه‌

شما به راحتی می‌توانید کالاهای شهر بانه را بدون این که به آنجا سفر کنید زیر نظر بگیرید و توانایی مقایسه سریع چند برند را هم زمان داشته باشید. کهیا استور یکی از بزرگترین فروشگاه‌های سنتی غرب کشور بوده که امروزه با توسعه کسب‌وکار خود، از سایت این فروشگاه شما می‌توانید به تمامی اجناس دسترسی داشته و به راحتی یک خرید خوب را تجربه کنید. با کهیااستور شما می‌توانید بدون داشتن دغدغه کالای تقلبی، کالای اصل با ضمانت فروشگاه کهیااستور را داشته باشید و آن را درب منزل تحویل بگیرید تا متحمل هزینه‌های سفر به این شهر نشوید.

ارسال نظر